kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Syn

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #302
SYN (reż. Florian Zeller)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 30 marca 2023, godz. 23.15
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13367_0.jpg

Przejmująca opowieść o rodzinnych relacjach i bezsilności wobec cierpienia dziecka. Syn - najnowszy film Floriana Zellera, twórcy głośnego Ojca - będzie tematem spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 30 marca. Seans poprzedzi prelekcja, a po pokazie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Główny bohater filmu, odnoszący sukcesy biznesmen Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką (Vanessa Kirby) i małym synkiem. Ustabilizowana i wygodna codzienność diametralnie się zmienia, gdy wprowadza się do niego nastoletni syn Nicholas (Zen McGrath), który dotychczas mieszkał z matką (Laura Dern). Chłopak ma problemy w szkole oraz przepełnia go gniew i smutek, wobec którego rodzina czuje się bezsilna.

Film Syn podejmuje niezwykle ważny temat zdrowia psychicznego dzieci. Historię cierpiącego nastolatka, Florian Zeller opowiada z perspektywy ojca – rozdartego pomiędzy chęcią pomocy ukochanemu dziecku a ogromną bezradnością. Jako rodzic doświadczyłem bezsilności - pamiętam to uczucie, jakbym był jedynym człowiekiem w takiej sytuacji. Syn to był sposób na podzielenie się tymi emocjami, na uleczenie, a także na walkę ze wstydem - zaznacza reżyser w wywiadach.

Film Syn zostanie zaprezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania wokół filmu będzie Antoni Mikołajczak - student I roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
SYN | THE SON
(Florian Zeller) GB/FR 2022, 123'


Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepszy aktor w dramacie (Hugh Jackman)
MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Florian Zeller)Główny bohater filmu, odnoszący sukcesy biznesmen Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką (Vanessa Kirby) i małym synkiem. Ustabilizowana i wygodna codzienność diametralnie się zmienia, gdy wprowadza się do niego nastoletni syn Nicholas (Zen McGrath), który dotychczas mieszkał z matką (Laura Dern). Chłopak ma problemy w szkole oraz przepełnia go gniew i smutek, wobec którego rodzina czuje się bezsilna.


ZWIASTUN:

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum