kpb

Baranki w pieluchach: W gorsecie

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
W GORSECIE (reż. Marie Kreutzer)
czwartek, 23 marca 2023, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13354_1.jpg

 

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 23 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film W gorsecie - ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności z nagrodzoną w Cannes wspaniałą Vicky Krieps.


Drapieżna, błyskotliwa, prowokująca, nowoczesna. Cesarzowa Sisi została przedstawiona w filmie W gorsecie w sposób, który zachwycił krytyków z całego świata. Dowcipne odwrócenie stereotypowej biografii filmowej i tradycyjnego dramatu kostiumowego - pisało Variety. Studium gniewu, w formie surowego, niewygładzonego obrazu rzeczywistości - zauważał The Guardian. W gorsecie to brawurowa zabawa historią i prawdziwymi losami Sisi, przywodząca na myśl głośną Marię Antoninę Sofii Coppoli.


W gorsecie to opowieść o słynnej władczyni u progu jej czterdziestych urodzin. Nazywana “najpiękniejszą monarchinią na świecie” nie radzi sobie najlepiej z upływem czasu i robi wiele, by utrzymać swoje ciało w idealnej formie. Byłam ciekawa, kim była Sisi, gdy miała 40 lat. Wtedy rozwinęła się w niej niechęć do wystąpień, przestała pokazywać twarz, nie chciała już pozować do obrazów - mówi w wywiadach reżyserka filmu, Marie Kreutzer.


W główną bohaterkę wcieliła się hipnotyzująca Vicky Krieps, dobrze znana polskim widzom z filmów Nić widmo i Wyspa Bergmana.


Pokaz filmu odbędzie się w ramach Baranków w Pieluchach - cyklu seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

W GORSECIE | CORSAGE
(Marie Kreutzer) AT/LUX/DE/FR 2022, 113'

Austriacki kandydat do Oscara 2023
75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes: sekcja Un Certain Regard - Najlepsza aktorka (Vicky Krieps)
Europejska Nagroda Filmowa 2022: Najlepsza europejska aktorka roku (Vicky Krieps)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film nieanglojęzyczny (Marie Kreutzer)


Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na którą ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowe stare płomienie). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują w Wiedniu szok i zgorszenie. Czy skandalistka Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

 

ZWIASTUN:
 

 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum