kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Imperium światła

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #300
IMPERIUM ŚWIATŁA (reż. Sam Mendes)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 16 marca 2023, godz. 22.45
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13332_0.jpg

W czwartek, 16 marca, w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego krakowscy studenci obejrzą Imperium światła z zapierającymi dech zdjęciami dwukrotnego laureata Oscara Rogera Deakinsa. Seans nowego filmu Sama Mendesa poprzedzi prelekcja, a po pokazie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Sam Mendes - twórca m.in. 1917, Skyfall i Drogi do szczęścia - w swoim najnowszym filmie inspiruje się losami własnej rodziny i dorastaniem w Anglii w latach 80. Imperium światła to również wypełniona nostalgią opowieść o miłości do kina. Te szczególne, pełne magii miejsca, w filmie Mendesa reprezentuje kino Empire, funkcjonujące w angielskim nadmorskim miasteczku na początku lat 80. Znajdź światło w mroku - zachęca napis na budynku.

Powszechny zachwyt budzą nominowane do Oscara zdjęcia autorstwa Rogera Deakinsa, który wielokrotnie współpracował już z brytyjskim reżyserem. W obsadzie Imperium światła znaleźli się m.in: Olivia Colman, Colin Firth, Toby Jones oraz znany przede wszystkim z małego ekranu Micheal Ward (seriale Top Boy i Mały topór), który jest laureatem EE Rising Star Award - jednej z kategorii nagród BAFTA.

Film Imperium światła zostanie zaprezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie Patrycja Just - studentka Creative Management in New Media w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
IMPERIUM ŚWIATŁA | EMPIRE OF LIGHT
(Sam Mendes) US 2022, 115'BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Pippa Harris, Sam Mendes), Najlepszy aktor drugoplanowy (Micheal Ward), Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman)
Oscary 2023 - nominacja: Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)Akcja Imperium światła rozgrywa się wśród społeczności pracowników kina Empire, działającego w małym nadmorskim miasteczku w Anglii lat 80. Wśród nich jest zmagająca się z osobistymi problemami Hilary (Olivia Colman) i czarnoskóry Stephen (Micheal Ward), który właśnie dołączył do zespołu. Sam Mendes z czułością przedstawia swoich bohaterów, podejmując tematy zdrowia psychicznego oraz wykluczenia. Pisze jednocześnie list miłosny do kina, jako przestrzeni magicznej; miejsca wyświetlania filmów, gdzie w mroku można odnaleźć światło.


ZWIASTUN:

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum