kpb

Baranki w pieluchach - Opowiedz mi o deszczu

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

8 stycznia
zapraszamy na OPOWIEDZ MI O DESZCZU, błyskotliwą komedię obyczajową nakręconą przez twórczynię Gustów i guścików oraz Popatrz na mnie!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 8 stycznia, godz. 11.00

OPOWIEDZ MI O DESZCZU | PARLEZ-MOI DE LA PLUIE
reż. Agnès Jaoui, Francja 2008, 94’

Agnès Jaoui, twórczyni niezapomnianych filmów Popatrz na mnie i Gustów i guścików, powraca w wielkim stylu komedią obyczajową o odwiecznych potyczkach męsko-damskich. Doskonałą, bo diablo inteligentną i słodko-gorzką. Błyskotliwe dialogi i pełnokrwiści bohaterowie, których nie da się nie lubić, przywodzą na myśl filmy Woody’ego Allena czasów Annie Hall i Manhattanu.

Opowiedz mi o deszczu to pełna humoru opowieść o ludziach, którzy szukają pomysłu na siebie i swoje życie. Reżyserka portretuje bohaterów z właściwą sobie ironią, ale też czułością. Oglądamy na ekranie współczesną wersję „wojny płci”, w trakcie której okazuje się, że stereotypy dotyczące męskich i kobiecych ról w życiu są równie niezmienne, co zabawne.

Agathe Villanova (Agnès Jaoui) to kobieta sukcesu. Jest osobą publiczną, znaną aktywistką, która zasłynęła z wielu śmiałych poglądów, piętnujących mężczyzn i patriarchalne społeczeństwo. Agathe świetnie radzi sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn, choć jej radykalnie feministyczne poglądy dla wielu są nie do przyjęcia. Ale czy równie dobrze radzi sobie ze swoim prywatnym życiem?

Poznajemy ją w momencie, gdy na kilkanaście dni przyjeżdża do rodzinnego domu na południu Francji. Tam jej kolega z dzieciństwa, Karim (znany z Amelii Jamel Debbouze) i jego znajomy Michel Ronsard (Jean-Pierre Bacri, także współscenarzysta filmu), postanawiają skorzystać z okazji i nakręcić o znanej feministce dokumentalny film z serii „Kobiety sukcesu”. Mimo iż każdy z nich próbuje zatuszować życiowe porażki i zaprezentować się koleżance jako intrygujący i pewny siebie mężczyzna sukcesu, dla Agathe są jednak tylko parą beznadziejnych nieudaczników. W końcu spirala nieporozumień narasta tak bardzo, że wszyscy, a zwłaszcza sama Agathe, będą musieli przewartościować swoje przekonania.

Opowiedz mi o deszczu już w pierwszym tygodniu od swej premiery uplasował się na pierwszym miejscu francuskiego box office’u.


Opowiedz mi o deszczu to rzecz bardzo śmieszna, a równocześnie bardzo mądra. Komedia egzystencjalna. Alain Spira, Paris Match

Rzadko w filmach Agnès Jaoui mieści się aż tyle śmiechu i wzruszeń. Opowiedz mi o deszczu to filmowy mix błyskotliwych dialogów, pełnokrwistych postaci i przenikliwych obserwacji. Wszystko to sprawia, że ogląda się ten film z prawdziwą przyjemnością. Franck Garbarz, Positif

Komedia uwodząca humorem, uszczypliwością, finezją. Wspaniale napisana, zagrana i sfilmowana. Opowiedz mi o deszczu to cudowna eskapada: pełna poezji i wspaniałej muzyki. Zachęca do kochania. Alain Riou, TéléCinéObs

Słodko-gorzka komedia, w której humor i emocje z wyborną zręcznością odsłaniają sprzeczności współczesnego świata. Julien Barcilon, Télé 7 Jours


Cykl polecają:Klub Kangura

Młyn Fitness
Bookmark and Share

archiwum