kpb

Księżna przedpremierowo!

Zapraszamy na przedpremierowy seans KSIĘŻNEJ, filmu poświęconego Georgianie Cavendish, przodkini Księżnej Diany. W tytułowej roli występuje Keira Knightley.

Pokaz odbędzie się w sobotę, 3 stycznia, o godz. 20.00!


KSIĘŻNA | THE DUCHESS
reż. Saul Dibb, Wlk. Brytania/Włochy/Francja 2008, 110’

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, ukazuje historię Georgiany Spencer, przodkini księżnej Diany.

Księżna Georgiana Cavendish (Keira Knightley) wiodła ekstrawaganckie życie, pełne politycznych i miłosnych intryg. Już jako 16-latka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego sprawiły, że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Greya. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze.

To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Księżna to produkcja przygotowana z wielkim rozmachem. Przepiękne pejzaże, wysmakowana scenografia oraz zachwycające stroje pochodzące z XVIII wieku. Film jest adaptacją bestselleru Amandy Foreman zatytułowanego Georgiana, Duchess of Devonshire.

W filmie wystąpili znakomici aktorzy: Keira Knightley (Pokuta, trylogia Piratów z Karaibów, Obłęd), Ralph Fiennes (Czerwony smok, Wierny ogrodnik), Charlotte Rampling (Pod piaskiem, Klucze do domu), Dominic Cooper (Mamma mia!, Z piekła rodem, Śniadanie na Plutonie).


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum