kpb

Dojrzałe Kino: Lunana. Szkoła na końcu świata (przedpremiera!)

środa, 11 stycznia 2023, godz. 11.00
pokaz przedpremierowy
Kino Pod Baranami
Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 11 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, przedpremierowo zostanie zaprezentowany pierwszy w historii Bhutanu film nominowany do Oscara - Lunana. Szkoła na końcu świata. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Lunana. Szkoła na końcu świata to filozoficzna przypowieść o mądrości, cierpliwości i dokonywaniu życiowych wyborów. Główny bohater filmu marzy o emigracji do Australii, jednak zanim wyjedzie, musi przez rok pracować jako nauczyciel w odciętej od świata wiosce w Bhutanie. Choć początkowo myśli o ucieczce, z czasem zaczyna zmieniać swoją opinię o tym wyjątkowym miejscu.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA | LUNANA: A YAK IN THE CLASSROOM
(Pawo Choyning Dorji) BTN/CHN 2019, 110'


 

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.


 

ZWIASTUN:

  

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum