kpb

Dojrzałe Kino: Fabelmanowie (pokaz przedpremierowy)

środa, 28 grudnia 2022, godz. 11.00
pokaz przedpremierowy

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13086_1.jpg

Zapraszamy na ostatni w tym roku kalendarzowym pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 28 grudnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany przedpremierowy film Fabelmanowie - nostalgiczna opowieść, w której słynny reżyser Steven Spielberg zawarł własne wspomnienia z dzieciństwa. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja przy lampce wina.


Fabelmanowie to osobista opowieść Stevena Spielberga o dorastaniu w powojennej rzeczywistości USA. Słynny reżyser zawarł w niej wiele własnych wspomnień z dzieciństwa, przedstawił swoje relacje z rodzicami oraz ogromną miłość do kina, która towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Fabelmanowie wypełnieni są mieszanką goryczy i melancholii, a także zawierają wiele nawiązań do słynnych filmów Spielberga, które rozpoznaje się już po jednej scenie.

Główny bohater filmu, Sammy Fabelman, przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę, a przy okazji odkrywa, że kino w niezwykły sposób pomaga odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych. W obsadzie Fabelmanów znaleźli się m.in.: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen i Judd Hirsch.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Ostatniemu spotkaniu w 2022 roku towarzyszyć będzie lampka wina!


BILETY dla seniorów: 17 zł

 
O FILMIE:

FABELMANOWIE | THE FABELMANS
(Steven Spielberg) US 2022, 151’


Historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy. I choć Sammy'ego wychowują kreatywni rodzice: pianistka Mitzi (Michelle Williams) i naukowiec Burt (Paul Dano), czasem ich wizje świata mocno się różnią.

 

ZWIASTUN:

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum