kpb

Lunana. Szkoła na końcu świata - pokaz przedpremierowy

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA (reż. Pawo Choyning Dorji)
pokaz przedpremierowy

środa, 28 grudnia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

Pierwszy w historii Bhutanu film nominowany do Oscara - Lunana. Szkoła na końcu świata przedpremierowo w Kinie Pod Baranami 28 grudnia.


Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który  łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA | LUNANA: A YAK IN THE CLASSROOM
(Pawo Choyning Dorji) BTN/CHN 2019, 110'


 

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.


 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum