kpb

Dojrzałe Kino: Jednym głosem

środa, 7 grudnia 2022, godz. 11.00

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13086_1.jpg

W środę, 7 grudnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Jednym głosem Marii Schrader - poruszający zapis drobiazgowego dziennikarskiego śledztwa, które dało początek ruchowi #metoo. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Niemiecka aktorka i reżyserka, twórczyni serialu Unorthodox Maria Schrader, w filmie Jednym głosem podjęła temat molestowania seksualnego, jakiego przez lata dopuszczał się jeden z najpotężniejszych producentów Hollywood, Harvey Weinstein. Autorką scenariusza do filmu - opartego na książce Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo - jest Rebecca Lenkiewicz, współtwórczyni nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego.


Bohaterkami Jednym głosem są dwie dziennikarki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor, które odkryły przed światem mroczne oblicze branży rozrywkowej i oddały głos ofiarom wieloletnich nadużyć. Na ekranie wcieliły się w nie Carey Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta) oraz Zoe Kazan (I tak cię kocham).

 
Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

JEDNYM GŁOSEM | SHE SAID
(Maria Schrader) US 2022, 135’

W 2017 światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja New York Timesa zapoczątkowała ruch #MeToo. 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum