kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Amsterdam

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #283
AMSTERDAM (reż. David O. Russel)
pokaz filmu i dyskusja

czwartek, 20 października 2022, godz. 22.15
Kino Pod Baranami

 

 
Zapraszamy na kolejny pokaz cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. W czwartek, 20 października, studenci obejrzą Amsterdam - pełną gwiazd romantyczno-kryminalną farsę, wyreżyserowaną przez wielokrotnie nominowanego do Oscara Davida O. Russella. W rolach głównych: Christian Bale, Margot Robbie i John David Washington. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Amsterdam to pełna gwiazd, wysmakowanej scenografii i wspaniałych kostiumów historia swobodnie mieszająca ze sobą elementy komedii, kina akcji i melodramatu. Twórcą tego luźno opartego na faktach eklektycznego dzieła jest pięciokrotnie nominowany do Oscara reżyser David O. Russell (American Hustle, Poradnik pozytywnego myślenia).


Akcja Amsterdamu została osadzona w burzliwych latach 30. XX wieku. Podobno to właśnie wtedy miał miejsce „biznesowy spisek” (zwany także „puczem z Wall Street”), którego faszyzujący pomysłodawcy chcieli doprowadzić do obalenia prezydenta Roosevelta i obsadzenia na jego miejscu dyktatora. Główni bohaterowie filmu (w ich rolach Christian Bale, Margot Robbie i John David Washington) trafiają w sam środek tej przedziwnej intrygi. 


Christian Bale o Amsterdamie: Filmy Davida są wyjątkowe nie dlatego, że przyglądają się wyjątkowym sytuacjom, ale dlatego, że obserwują, jak z tymi sytuacjami radzą sobie zwyczajni ludzie. Widz się zastanawia, co on zrobiłby na ich miejscu. To są ludzie, którzy przeszli przez piekło, żyli w bardzo trudnych warunkach, a niektórzy z nich wciąż mają w sobie wielką radość życia i autentycznie kochają je szczerą, żywą miłością, której nam – choć się staramy – tak często nie starcza. Chcieliśmy stworzyć takich bohaterów, którzy bez względu na przeszkody odrzucają cynizm i nienawiść, pozostają optymistami.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).


BILETY dla studentów: 13 zł


O FILMIE:

AMSTERDAM | AMSTERDAM
(David O. Russel) US 2022, 135’


Film wyreżyserowany przez uznanego twórcę Davida O. Russella, to romantyczno-kryminalna opowieść o trójce bliskich przyjaciół, którzy znaleźli się w sercu jednej z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Ameryki.

 
W tej fabularyzowanej wersji historycznych wydarzeń występują: zdobywca Oscara Christian Bale, dwukrotnie nominowana do nagrody Akademii Filmowej Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Matthias Schoenaerts, Michael Shannon, Mike Myers, Taylor Swift, Timothy Olyphant, Zoe Saldana, laureaci Oscara Rami Malek oraz Robert De Niro. Autorem scenariusza i reżyserem jest pięciokrotnie nominowany do Oscara David O. Russell.


 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum