kpb

The Humans - pokaz specjalny

THE HUMANS (reż. Stephen Karam)
pokaz specjalny
poniedziałek, 3 października 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12981_4.jpg

 

3 października zapraszamy na specjalny pokaz filmu The Humans - portretu amerykańskiej rodziny, stworzonego przez Stephena Karama, który przeniósł na ekran sztukę teatralną swojego autorstwa. W obsadzie tego poruszającego komediodramatu znaleźli się m.in. Amy Schumer, Richard Jenkins, Steven Yeun i Beanie Feldstein.

 

The Humans to emocjonalny rollercoaster zamknięty w czterech ścianach mieszkania w nowojorskim Chinatown. Jego scenariusz powstał na podstawie sztuki o tym samym tytule, nagrodzonej prestiżową nagrodą Tony. Autorem spektaklu oraz scenarzystą i reżyserem filmu The Humans jest nominowany do Pulitzera Stephen Karam.


W tym błyskotliwym komediodramacie o rodzinnym spotkaniu, podczas którego wszelkie tajemnice, napięcia i niesnaski osiągają temperaturę wrzenia, występują: Amy Schumer (Wykolejona, Jestem taka piękna!), Richard Jenkins (Spotkanie, Kształt wody), Steven Yeun (Płomienie, Minari) i Beanie Feldstein (Lady Bird, Szkoła melanżu). O zdjęcia do filmu zadbał operator Lol Crawley (Vox Lux, Tajemniczy ogród), w pomysłowy sposób ogrywający zamkniętą przestrzeń, kumulującą liczne problemy bohaterów.


Film The Humans od kultowego studia A24 nie trafi do szerokiej dystrybucji w Polsce. Będzie go można zobaczyć jedynie na pokazach specjalnych w wybranych kinach - w tym w Kinie Pod Baranami.


 

BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł
(ulgowy)
17 zł
(klubowy/senior)

 

O FILMIE:

THE HUMANS | THE HUMANS
(Stephen Karam) US 2021, 108’

Film Independent 2022 - nominacja: Independent Spirit - Najlepsze zdjęcia (Lol Crawley)
Nowe Horyzonty 2022 - nominacja: Sekcja mBank Pokazy Galowe - Udział w sekcji (Stephen Karam)
MFF w Toronto 2021 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Stephen Karam)


Gdy trzy pokolenia Blake’ów spotkają się przy jednym stole, właściwie nic nie idzie zgodnie z planem. Święto Dziękczynienia, które wspólnie spędzają w nowojorskim mieszkaniu, staje się okazją do złośliwych żartów i wbijania celnie bolesnych szpilek, budzących dawne niesnaski. Gdy z każdym kolejnym daniem atmosfera przy stole gęstnieje, a cięte riposty Blake’ów trafiają w coraz bardziej czułe miejsca, jeden z członków rodziny decyduje się na szczere wyznanie…

 


ZWIASTUN:

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

poniedziałek, 26 września 2022, godz. 18.30
Kino Pod Baranami
 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum