kpb

Baranki Dzieciom: Sen - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM: SEN
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 18 września 2022, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

18 września zapraszamy na bajkowy poranek dla dzieci, którego motywem przewodnim będzie SEN. Na ekranie pojawią się polskie animacje poruszające w różny sposób zagadnienie snu, a po seansie mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi artysta i animator Aleksander Rajewski.


Choć najbliższa odsłona Baranków Dzieciom – bajkowych poranków dla najmłodszych – będzie dotyczyła snu, nikt nie zaśnie na niej z nudów! Mali widzowie, wraz z bohaterami polskich animacji, udadzą się w ekscytującą podróż do krainy wyobraźni. Na ekranie pojawią się zwierzęcy detektywi Hip-Hip i Hurra, uroczy żubr Pompik, rezolutna ryjówka Florka oraz dobrze znani Mały Miś i Tata Miś.


Po seansie, podczas warsztatów plastycznych, w oniryczny świat snów zabierze dzieci artysta i animator Aleksander Rajewski

 

BILETY: 14 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.

 
W kasie Kina, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.

 
PROGRAM:
 
niedziela, 18 września, g. 11.00
SEN – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

 


HIP-HIP & HURRA: DLACZEGO ZNIKNĘŁY DRZEWA
(Elżbieta Wąsik) PL 2014, 13'

Żyrafa Róża podczas malowania kolejnego obrazu dostrzega brak drzew, które pragnęła uwiecznić na płótnie. Hip-Hip i Hurra wkraczają do akcji. Czy uda im się odnaleźć zaginione rośliny?

 

ŻUBR POMPIK: LIŚCIE
(Paweł Garbacz) PL 2016, 7'

Pompik obserwuje liście opadające z drzew. Następnie Pompik zauważa jeża, który z liści buduje gniazdo, gdzie spędzi zimę. Pompik postanawia przyszykować gniazdo dla siebie. Potem żubrzyk spotyka wiewiórkę zakopującą żołędzie w ziemi. Sam też zamierza zgromadzić zapasy na zimę. Okazuje się jednak, że żuberkowi przygotowania do zimy wcale nie są potrzebne. Rodzice tłumaczą Pompikowi i Polince, że żubry nie przesypiają zimy, bo ciepłe futro chroni je przed chłodem.

 

PAMIĘTNIK FLORKI: SEN
(Marek Skrobecki) PL 2014, 11'

Jest noc, a Florka wierci się niespokojnie w łóżku. Nagle budzi się z krzykiem przekonana, że ktoś znajduje się w jej pokoju. Tatuś przeszukuje wszystkie kąty i uspokaja córeczkę, że wielki czarny kot, którego tak bardzo się boi, to tylko postać z jej snu. W ciągu dnia jej głowę zaprzątają rozmyślania na temat tego, gdzie są nasze myśli gdy śpimy?

 

PRZYTUL MNIE: ZIMOWY SEN
(Mateusz Jarmulski) PL 2016, 6'

Miś wybudza się ze snu w środku zimy i spędza czas na zabawie z nowym przyjacielem. Kiedy nadchodzi wiosna i zimowa drzemka się kończy, Tatuś nie może uwierzyć w historię synka.

 

PRZYTUL MNIE: WYOBRAŹNIA
(Mateusz Jarmulski) PL 2016, 6'

Tatuś nie może nadziwić się wybujałej wyobraźni swojego synka. Miś zauważa, że Tatusia też potrafi czasem ponieść własna wyobraźnia.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


 

 

 

Bookmark and Share

archiwum