kpb

Gdzie śpiewają raki - pokaz przedpremierowy

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI
(reż.
Olivia Newman)
pokaz przedpremierowy

sobota, 13 sierpnia 2022, godz. 18.45
Kino Pod Baranami

 


13 sierpnia zapraszamy na przedpremierowy pokaz opartego na bestsellerowej powieści Delli Owens filmu Gdzie śpiewają raki. Historia opowiada o Kyi, która została porzucona przez rodzinę i samotnie dorastała na niebezpiecznych bagnach Karoliny Północnej.

 

film Gdzie śpiewają raki jest oparty na bestsellerowej książce autorstwa amerykańskiej zoolożki Delli Owens, w której kryminalna zagadka stanowi tło dla przejmującej historii o dojrzewaniu młodej dziewczyny wśród dzikiej przyrody. W obsadzie filmu znaleźli się: Daisy Edgar-Jones (serial Normalni ludzie), Taylor John Smith (serial Ostre przedmioty), Harris Dickinson (King’s Man: Pierwsza misja) i David Strathairn (Nomadland), a za scenariusz produkcji odpowiadała nominowana do Oscara Lucy Alibar (Bestie z południowych krain).


Zachwyciła mnie książka Gdzie śpiewają raki i postanowiłam ją przenieść na ekran. Chciałam, żeby oglądając film widzowie mieli te same uczucia, jakie daje czytanie książki. [...] Wspaniale jest czytać książkę i się nią zachwycać, ale ożywienie tego świata w filmie to już jest magia - opowiada aktorka Reese Witherspoon, będąca producentką filmu.

 

BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

 


O FILMIE:

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI | WHERE THE CRAWDADS SING
(Olivia Newman) USA 2022, 125’

Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości  drugiego człowieka.


Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, dziewczyna zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.

 

 


ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum