kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: C'mon C'mon

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
C'MON C'MON (reż. Mike Mills)
poniedziałek, 8 sierpnia 2022, godz. 20.45
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 

Zapraszamy na kolejny seans plenerowy w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Projekcje odbywają się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W poniedziałek, 8 sierpnia w programie C'mon C'mon - pełen empatii i ciepła film Mike’a Millsa, ze znakomitą rolą Joaquina Phoenixa.

 

W C'mon C'mon reżyser Mike Mills, twórca niezapomnianych Debiutantów, opowiada pozornie zwyczajną historię nowojorskiego dziennikarza, przeprowadzającego wywiady z najmłodszym pokoleniem Amerykanów. Mężczyzna jeździ od miasta do miasta by wsłuchiwać się w dziecięce opowieści, pełne marzeń, obaw i planów na przyszłość.Mike Mills pod pozorem zwyczajności ukrywa jednak rzeczy absolutnie niezwykłe. Jego C'mon C'mon rozczula i działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżane jest o egoizm, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż ktokolwiek podejrzewa.Poruszające przesłanie filmu wspierają znakomici odtwórcy głównych ról: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffman i 12-letni Woody Norman, którzy tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio.

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

 


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

C’MON C’MON | C’MON C’MON
(Mike Mills) US 2021, 109’

Film Independent Spirit Awards 2022: (nominacje) najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz
EnergaCamerimage 2021: Złota Żaba dla Najlepszego Filmu, Nagroda Publiczności

 
Joaquin Phoenix wciela się w
C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum