kpb

Double Trouble: Timothée Chalamet - Noc filmowa Młodych Amatorów Kina

DOUBLE TROUBLE: TIMOTHÉE CHALAMET
- NOC FILMOWA MŁODYCH AMATORÓW KINA

sobota, 3 grudnia 2022, godz. 22.30
Kino Pod Baranami

 

 

Timothée Chalamet - jeden z najciekawszych amerykańskich aktorów młodego pokolenia - będzie głównym bohaterem nocy filmowej dla licealistów, która odbędzie się u nas w sobotę, 3 grudnia. W ramach tej specjalnej odsłony cyklu Spotkań Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów - zaprezentowane zostaną dwa filmy z udziałem aktora: wyczekiwane Do ostatniej kości i oparty na prawdziwej historii Mój piękny syn. W przerwie między seansami quiz filmowy z nagrodami!


Zapraszamy na wyjątkową odsłonę SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina – dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Noc filmowa z Timothée Chalametem to kilka godzin pełnych filmowych atrakcji, przygotowanych z myślą o widzach w wieku 16-18 lat.


W programie: projekcje dwóch filmów oraz quiz z nagrodami. Na początek zostanie wyświetlona mistrzowska adaptacja powieści Camille DeAngelis Do ostatniej kości, zrealizowana przez włoskiego reżysera, Lukę Guadagnino. Timothée Chalamet występuje tu w roli porywczego włóczęgi, żyjącego na granicy społeczeństwa. Partneruje mu Taylor Russell nagrodzona na festiwalu w Wenecji za najlepszy debiut aktorski. Drugim filmem sobotniego wieczoru będzie Mój piękny syn Felixa van Groeningena - poruszająca historia bezwarunkowej miłości ojca do syna, powstała na podstawie prawdziwych losów dziennikarza Davida Sheffa (Steve Carell) i uzależnionego od narkotyków Nica (Timothée Chalamet).


Pomiędzy seansami odbędzie się quiz filmowy z nagrodami, który poprowadzi Michał Lesiak - filmoznawca, współzałożyciel Czasopisma EKRANy.


Noc filmowa rozpocznie się w sobotę, 3 grudnia, o godz. 22.30.
Wydarzenie potrwa do godz. 4.30-5.00 (niedziela, 4 grudnia).


Do dyspozycji widzów będzie kawiarenka znajdująca się na II piętrze Kina Pod Baranami. Ponadto każdy uczestnik otrzyma box śniadaniowy.


PROGRAM:

start: godz. 22.30


POKAZ FILMU:
DO OSTATNIEJ KOŚCI | BONES AND ALL
(Luca Guadagnino) IT/US 2022, 130’

DYSKUSJA O FILMIE DO OSTATNIEJ KOŚCI

QUIZ FILMOWY
(prowadzenie: Michał Lesiak)

POKAZ FILMU:
MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
(Felix van Groeningen) USA 2018, 121’


zakończenie: godz. 4.30-5.00

Dla wygody warto przyjść w dresach lub piżamach.
Można przynieść własne koce, poduszki i śpiwory!
Pokaz dla widzów w wieku 16-18 lat.

BILETY:
35 zł (w cenie biletu box śniadaniowy!)
Z Zieloną Kartą Ucznia (minimum 3 pieczątki): 30 zł - dostępne wyłącznie w kasie Kina


O FILMACH:

DO OSTATNIEJ KOŚCI | BONES AND ALL
(Luca Guadagnino) IT/US 2022, 130’

MFF w Wenecji 2022 - wygrana: Nagroda im. Marcello Mastroianniego - Najlepszy debiut aktorski (Taylor Russell), Srebrny Lew - Najlepszy reżyser (Luca Guadagnino)
MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Luca Guadagnino)


Najnowszy film Luki Guadagnino to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.


W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków, nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.

 

MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
(Felix van Groeningen) USA 2018, 121’

Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)
BAFTA 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)
Critics' Choice 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)


Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Mój piękny syn to opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.


Mój piękny syn to film Felixa van Groeningena nominowanego do Oscara za W kręgu miłości (2012). Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa  (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. W rolach głównych wystąpili: Steve Carell i Timothée Chalamet.

 

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bookmark and Share

archiwum