kpb

Baranki w Pieluchach: Sekret Madeleine Collins

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
SEKRET MADELEINE COLLINS
(reż. Antoine Barraud)

czwartek, 23 czerwca 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek 23 czerwca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie: Sekret Madeleine Collins - utkany z iście hitchcockowskich motywów dramat ze znakomitą rolą Virginii Efiry (Benedetta, Żegnajcie, głupcy).

 

Główna bohaterka filmu Sekret Madeleine Collins prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę, a we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Misterna układanka, tkana przez lata, zaczyna się jednak sypać. W rolach głównych w tym pełnym napięcia dramacie wystąpili: Virginie Efira (Benedetta, Żegnajcie, głupcy - oba filmy dostępne na e-kinopodbaranami.pl), Quim Gutiérrez (GranatowyPrawieCzarny, Litus) i Bruno Salomone (Chłopiec i wilk, Surfer z Nicei).


Reżyser o genezie filmu: Wpadł mi do głowy pomysł na film o kobiecie, która wykorzystuje pracę zawodową, aby ukryć skomplikowane życie prywatne. Myślałem o dynamice, jaką to by wytworzyło. Kobieta, która cały czas jest w ruchu, ciągle podróżuje. To droga ucieczki. W kinie koncepcja mężczyzny wiodącego podwójne życie to dość powszechny motyw, jednak nie był on wykorzystywany w przypadku postaci kobiecych, Natychmiast pojawia się kwestia dzieci, jeśli jakieś są… Interesowało mnie, czy to możliwe, aby utrzymać ciążę w tajemnicy. Czy to prawdopodobne? Natychmiast podjąłem to wyzwanie, pisząc scenariusz, co nie byłoby żadnym tematem, gdyby główny bohater był mężczyzną.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

SEKRET MADELEINE COLLINS | MADELEINE COLLINS
(Antoine Barraud) FR/BE/CH 2021, 102’


 
Nagroda Lumiere France 2022: Najlepszy scenariusz (nominacja)
MFF w Wenecji: Nagroda Giornate degli Autori Nominee (nominacja)
 

Utkany z hitchcockowskich motywów thriller, co rusz zaskakujący niespodziewanymi zwrotami akcji. W roli głównej: Virginie Efira (Benedetta, Żegnajcie, głupcy).
 

Judith prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli. Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum