kpb

Detektyw Bruno - pokaz specjalny pod hasłem Tajemnice zawodu aktora (MOS)

DETEKTYW BRUNO
(reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej)
pokaz specjalny pod hasłem
Tajemnice zawodu aktora
niedziela, 26 czerwca 2022, g. 11.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

26 czerwca zapraszamy na specjalny pokaz najnowszej polskiej produkcji dla młodego widza: filmu Detektyw Bruno w reżyserii Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja. Ta pełna przygód historia rozgrywa się w znacznej części na planie filmowym, a jej ważnym bohaterem jest aktor serialowy, dlatego seans dopełni spotkanie z aktorką Adrianną Kućmierz, która opowie o tajnikach swojego zawodu.


Detektyw Bruno w reżyserii Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja (Czarny młyn, Za niebieskimi drzwiami) to ciepła opowieść o przyjaźni popularnego aktora z jego największym, choć bardzo młodym fanem. Bruno Księski (w tej roli Piotr Głowacki) od lat wciela się w postać detektywa w serialu kryminalnym. Przez pewien niefortunny incydent, jego kariera wisi jednak na włosku i wygląda na to, że uratować ją może tylko młodziutki Oskar (Iwo Rajski) - ślepo zapatrzony w idola chłopak, który chce go wynająć do odnalezienia urodzinowego skarbu.


Film Detektyw Bruno uczy odróżniać ekranową fikcję od życiowej prawdy, zachęca do krytycznego myślenia oraz empatycznego przyglądania się drugiemu człowiekowi. Obraz Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja to doskonały punkt wyjścia do wspólnej rozmowy o tym, jak właściwie powstają filmy i seriale oraz w jaki sposób wpływają na swoich odbiorców. To właśnie będzie temat spotkania z Adrianną Kućmierz - aktorką teatralną i serialową, która opowie o tajnikach zawodu aktora oraz odpowie na pytania na temat pracy na planie. Rozmowę poprowadzi Kaja Łuczyńska - filmoznawczyni i edukatorka filmowa.


Wydarzenie przeznaczone jest dla widzów od 7 roku życia.


Pokaz oraz spotkanie odbędą się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).


BILETY:
25 zł
(normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


GOŚĆ POKAZU:

Adrianna Kućmierz - aktorka, wokalistka, songwriterka, life coach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na specjalności wokalno-aktorskiej, Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz studiów podyplomowych Life Coaching w Collegium Civitas. Na co dzień, jako aktorka śpiewająca, gra w musicalach i spektaklach dramatycznych na deskach teatrów Syrena (m.in. musical Rodzina Addamsów), Capitol (Wanna Archimedesa), Kamienica, Polski i w Warszawie oraz w serialach TV (Korona Królów, M jak Miłość, Klan, Leśniczówka, Barwy Szczęścia, Singielka, Przyjaciółki i inne) i reklamach (m.in. Play). Udziela także głosu do gier komputerowych i filmów, czyta audiobooki. Jako wokalistka i autorka piosenek, koncertuje również z autorskim materiałem, promując debiutancką płytę, której premiera odbędzie się jeszcze w 2022 roku. Działalnością edukacyjną zajmuje się od 2014 roku, ucząc aktorstwa, piosenki i sztuki wystąpień publicznych.


O FILMIE:

DETEKTYW BRUNO | DETEKTYW BRUNO
(Magdalena Nieć, Mariusz Palej) PL 2021, 110’

Czasem dziecko jest najlepszym nauczycielem dorosłego. Przekonuje się o tym filmowy gwiazdor Bruno Księski (Piotr Głowacki) grający tytułową rolę w hitowym serialu Detektyw Bruno. Niestety, woda sodowa już dawno uderzyła mu do głowy. Nawet partnerka filmowa, Hania (Karolina Gruszka) straciła do niego cierpliwość.


Przez pewien incydent na planie kariera Księskiego wisi na włosku. Paparazzi i konkurencja depczą mu po piętach. Aktor jest zdruzgotany. Wówczas w jego życiu pojawia się chłopiec, który najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial… Detektyw Bruno. Chłopcem tym jest Oskar, który od niedawna mieszka w rodzinnym domu dziecka. Choć ma liczne rodzeństwo i kochających opiekunów (Edyta Jungowska i Ireneusz Czop) – tęskni za swoimi rodzicami. Kiedy przypadkowo wpada mu w ręce wcześniej przygotowana przez nich niespodzianka – zabawa w odkrywanie urodzinowego skarbu, Oskar natychmiast chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa. Trzeba wynająć najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście Detektyw Bruno! Oskar nie przyjmuje do wiadomości, że Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Widząc, jak bardzo chłopiec zapatrzony jest w swojego idola, menadżerka aktora (Dorota Kolak) postanawia wykorzystać tę okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum