kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Top Gun Maverick

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #279
TOP GUN MAVERICK (reż. Joseph Kosinski)
czwartek, 16 czerwca 2022, godz. 22.30
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 16 czerwca, o godz. 22.30, zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. Na ekranie najgłośniejszy blockbuster sezonu: Top Gun Maverick, w którym Tom Cruise raz jeszcze wciela się w postać niepokornego pilota o trudnym charakterze i wielkim talencie. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Po 36 latach na wielki ekran powraca Pete "Maverick" Mitchell - krnąbrny as przestworzy, w którego w 1986 roku w kultowym Top Gun wcielił się Tom Cruise. Film Tony’ego Scott był początkiem wielkiej kariery amerykańskiego aktora, który od tej pory ani na chwilę nie zwolnił tempa i co rusz zadziwia widownię kolejnymi rolami, pełnymi karkołomnych kaskaderskich popisów.


W Top Gun Maverick grany przez Cruise’a bohater otrzymuje od swojego dawnego rywala - admirała Toma „Icemana” Kazansky’ego (Val Kilmer) - specjalną misję. Ma wyszkolić grupę młodych pilotów, w skład której wchodzi porucznik Bradley „Rooster” Bradshaw (Miles Teller) - syn dawnego przyjaciela Mavericka, który zginął tragicznie w wypadku lotniczym.


Top Gun Maverick to niesamowite, immersyjne doświadczenie kinowe. Widowisko “w starym stylu”, w którym ryk odrzutowych silników przeplata się z kipiącą od akcji fabułą. Reżyserii filmu podjął się Joseph Kosinski (Tylko dla odważnych, Niepamięć, Tron: Dziedzictwo), a na ekranie pojawią się także Jennifer Connelly, Jon Hamm, Monica Barbaro i Lewis Pullman.


Gospodarzem spotkania będzie Jasiek Bryg, który studiuje filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.

 

W trakcie wydarzenia widzowie zostaną poczęstowani kawą i kanapkami.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł 

  

O FILMIE:

TOP GUN MAVERICK | TOP GUN MAVERICK
(Joseph Kosinski) US/CN 2022, 131'


Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje również na czele spec-grupy szkolącej się do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. W trakcie nauki, bohater spotyka  porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego zmarłego przyjaciela.

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum