kpb

Szalony świat Louisa Waina - pokaz przedpremierowy

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA
(reż.
Will Sharpe)
pokaz przedpremierowy
środa, 20 kwietnia 2022, godz. 18.15
Kino Pod Baranami
 

 


21 kwietnia zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Szalony świat Louisa Waina – poetyckiej opowieści o ekscentrycznym artyście, który zasłynął wyjątkowymi, „kocimi” dziełami. W rolach głównych: Benedict Cumberbatch i Claire Foy. Seansowi towarzyszyć będzie zbiórka dla kotów - podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

Kanwą filmu Szalony świat Louisa Waina są losy tytułowego ekscentrycznego geniusza, który zaraził swoją miłością do kotów cały świat. Dzieło Willa Sharpe’a skupia się na życiu rodzinnym i uczuciowym brytyjskiego artysty, który swoim zachowaniem, odbiegającym od norm i konwenansów, co rusz wywoływał obyczajowy skandal.


W głównej roli wystąpił Benedict Cumberbatch (Doktor Strange, serial Sherlock), któremu partneruje znana z serialu The Crown Claire Foy. Na ekranie pojawiają się także: Andrea Riseborough, Toby Jones, Aimee Lou Wood, Taika Waititi oraz muzyk Nick Cave. Całość komentarzem z offu opatrzyła zdobywczyni Oscara, Olivia Colman.
 
 

Z okazji wejścia filmu na ekrany, w dniach 20-28 kwietnia
w Kinie Pod Baranami odbędzie się zbiórka karmy dla kotów - podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


 

 

 

A każdy bilet z dowolnego seansu filmu Szalony świat Louisa Waina w Kinie Pod Baranami, da zniżkę 20% w Kociej Kawiarni (ul. Lubicz 1).


Polecamy także wyjątkową wystawę Ja, kot, którą do 4 września 2022 można oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Szczegółowe informacje na temat ekspozycji: TUTAJ.


 

Premiera filmu: 22 kwietnia 2022.BILETY na pokaz przedpremierowy:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior) 

 


O FILMIE:

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA
| THE ELECTRICAL LIFE OF LOUIS WAIN
(Will Sharpe) GB 2021, 115’


Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

 


ZWIASTUN:

  

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum