kpb

Belle - pokaz wersji oryginalnej z polskimi napisami

BELLE (reż. Mamoru Hosoda)
pokaz wersji 
oryginalnej z polskimi napisami
sobota, 23 kwietnia 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


23 kwietnia zapraszamy na kolejny pokaz wizjonerskiego anime Mamoru Hosody Belle, które zachwyci także dorosłych widzów. Akcja dzieła japońskiego mistrza, rozgrywa się w większości w zapierającej dech w piersiach wirtualnej rzeczywistości.

 

Film Belle otrzymał 14-minutową owację po swojej światowej premierze na festiwalu w Cannes. Oklaski okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.

 

Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

BELLE | BELLE
(Mamoru Hosoda) JP 2021, 121'

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o Pięknej i Bestii spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To wizualnie olśniewający musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.
 

Belle to historia wrażliwej Suzu, która wraz ze swoim ojcem mieszka w japońskim mieście Kōchi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę i porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień. Miejscem, w którym jej smutki znajdują ujście okazuje się być wirtualna rzeczywistość U. Tam, pośród 5 miliardów użytkowników Suzu odkrywa, że może być tam kim tylko zapragnie, a jej skrzętnie ukrywane słabości staną się w U jej największą siłą. To dopiero w wirtualnym świecie, pod pseudonimem Belle, dziewczyna zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za fenomen i największą muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej i intrygującej istoty. To od tego momentu zacznie się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się odrzucić swoje awatary i ujawnić prawdziwe „ja”?


ZWIASTUN:

 

 

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

sobota, 9 kwietnia 2022, godz. 13.00
Kino Pod Baranami

 

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum