kpb

Baranki Dzieciom: Baranki w Afryce - pokaz bajek i warsztaty muzyczne (2022)

BARANKI DZIECIOM: BARANKI W AFRYCE
pokaz bajek i warsztaty muzyczne
niedziela, 10 kwietnia 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 10 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, mali widzowie odwiedzą Afrykę w ramach 16. Festiwalu Filmów Afrykańskich - AfryKamera. W programie: zestaw bajek z serii Tydzień przygód w Afryce
i warsztaty muzyczne, które poprowadzi Maciej Trifonidis.

 

Do 10 kwietnia w naszym kinie trwa 16. Festiwal Filmów Afrykańskich - AfryKamera. Z tej okazji, najmłodsi widzowie wezmą udział w specjalnej odsłonie Baranków Dzieciom. Na ekranie zagoszczą wybrane odcinki serialu animowanego Tydzień przygód w Afryce. Po seansie maluchy wezmą udział w warsztatach muzycznych, pod okiem kompozytora i multiinstrumentalisty Macieja Trifonidisa.

 

Uczestnikami cyklu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


BILETY: 14 zł

 

PROGRAM:

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')

TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE - zestaw bajek
(Piotr Paweł Lutczyn, Adam Łowicki) PL 1984-86, 40’

ODCINKI: PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA | CZWARTEK


Bohaterami filmów są afrykańskie zwierzęta, które każdego dnia tygodnia wykonują ważne zadania i przeżywają ciekawe przygody. Po seansie zapraszamy na warsztaty muzyczne!

 

 

WARSZTATY MUZYCZNE (czas trwania: 40')

Warsztaty muzyczne poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.


Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania. 

 

 

KOLEJNE POKAZY:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum