kpb

Baranki Dzieciom: Komiksowe Baranki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM: KOMIKSOWE BARANKI
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 27 marca 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w specjalnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom, w ramach 11. Krakowskiego Festiwalu Komiksu.  W ostatnią niedzielę marca, o godzinie 11.00, mali widzowie, wspólnie z Koziołkiem Matołkiem wyruszą w poszukiwaniu legendarnego Pacanowa. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Aleksander Rajewski.

 

27 marca, mali widzowie wezmą udział w specjalnej odsłonie Baranków Dzieciom – bajkowych poranków dla dzieci. Komiksowe Baranki przybliżą maluchom postać marzącego o Pacanowie Koziołka Matołka, bohatera obrazkowej opowieści stworzonej przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Po seansie do wspólnej plastycznej zabawy zaprasza artysta interdyscyplinarny Aleksander Rajewski.

 

Wydarzenie w ramach 11. Krakowskiego Festiwalu Komiksu.

  

Uczestnikami cyklu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


BILETY: 14 zł

 

PROGRAM:

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40')

 

DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA:

POD PIRAMIDAMI
(Ryszard Słapczyński) PL 1969
Matołek wciąż błąka się po świecie, "aby dojść do Pacanowa", gdyż właśnie tam ponoć "kują kozy". Kolejną przygodę sympatyczny bohater przeżywa w Egipcie. Matołek dostaje się do środka wielkiej piramidy egipskiej.


W POSZUKIWANIU PRZYJAŹNI
(Stefan Szwakof) PL 1971
W tym odcinku Matołek postanawia znaleźć sobie przyjaciela. Próbuje nawiązać znajomość ze zwierzętami cyrkowymi.


UPAŁ
(Bogdan Nowicki) PL 1974
Tym razem Koziołek Matołek spotyka swego dawnego znajomego, osła. Wybierają się nad rzekę, aby nad wodą razem przeczekać najgorszy upał.


RAJD
(Piotr Paweł Lutczyn) PL 1969
Sympatyczny Koziołek Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. W tym odcinku Matołek występuje w roli kierowcy rajdowego. 

 
 

 

  

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Aleksander Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych. 

 

 

KOLEJNE POKAZY CYKLU:

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum