kpb

Wiki i jej sekret - pokazy przedpremierowe filmu dla dzieci

WIKI I JEJ SEKRET (reż. Denis Imbert)
pokazy przedpremierowe filmu dla dzieci
29-30 stycznia 2022, godz. 13.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12459_2.jpg

29-30 stycznia, w ostatni weekend małopolskich ferii, zapraszamy dzieci na pokazy przedpremierowe Wiki i jej sekret Denisa Imberta - poruszającego filmu aktorskiego o przyjaźni ponad gatunkami oraz wrażliwości na dziką przyrodę.


Bohaterką francuskiego filmu Wiki i jej sekret - najnowszej produkcji twórców uznanej serii Bella i Sebastian - jest ośmioletnia dziewczynka, która przeprowadza się na wieś. Wśród górskich szczytów i przepięknych krajobrazów, Wiki próbuje odzyskać życiową równowagę, zaburzoną przez śmierć jej ukochanej mamy.


Wiki i jej sekret to wzruszająca opowieść o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, a zarazem zmaga się z utratą bliskiej osoby. Ta pełna czułości historia w mądry i empatyczny sposób inspiruje do refleksji na temat relacji między ludźmi a zwierzętami. Ekologiczne przesłanie filmu przekonuje do zmiany spojrzenia na wilki – tradycyjnie postrzegane przede wszystkim przez pryzmat zagrożenia i strachu.


Wizerunek wilka, wbrew działaniom oszczerców, zmienia się w mentalności ludzi, również tych żyjących na wsi. We współczesnych baśniach wilk nie odgrywa roli bestii czy żądnego krwi demona pożerającego dzieci… takiego, jakiego znamy z opowieści o Trzech Świnkach czy o Czerwonym Kapturku
- zaznacza w wywiadach reżyser filmu, Denis Imbert.


Film prezentowany jest w polskiej wersji językowej (dubbing PL). Głosu tacie Wiki użyczył Marcin Dorociński.  


Każdy bilet na film Wiki i jej sekret wspiera Stowarzyszenie dla Natury "Wilk”, które od 26 lat nieprzerwanie pracuje dla przyrody chroniąc między innymi wilki, rysie i niedźwiedzie.


Film Wiki i jej sekret polecany jest dla widzów od 8 roku życia.
 

BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (senior/klubowy)


O FILMIE:

WIKI I JEJ SEKRET | MYSTÈRE
(Denis Imbert) FR 2021, 87'Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem, który wcale nie jest zwykłym psiakiem.


ZWIASTUN:
PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum