kpb

Duch śniegów - pokaz przedpremierowy (MOS)

DUCH ŚNIEGÓW
(reż. Marie Amiguet, Vincent Munier)
pokaz przedpremierowy
sobota, 12 marca 2022, godz. 16.00
Małopolski Ogród Sztuki

 


12 marca, zapraszamy do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na kolejny pokaz przedpremierowy hipnotyzującego dokumentu Duch śniegów (The Velvet Queen), ukazującego piękno dzikiej przyrody. Zapierającym dech w piersiach zdjęciom Wyżyny Tybetańskiej towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Film był prezentowany na Festiwalu w Cannes, w ramach sekcji “Cinema for the climate”.


Spokojny i refleksyjny dokument Duch śniegów powstał w trakcie wyprawy fotografa Vincenta Muniera i pisarza Sylvaine’a Tessona, którzy wyruszyli na Wyżynę Tybetańską by odnaleźć spokrewnionego z tygrysem irbisa śnieżnego - mistrza kamuflażu, nazywanego przez lokalne społeczności Duchem Gór. 


Duch śniegów przenosi widza do dzikiej krainy o imponujących krajobrazach, zamieszkiwanych przez fascynujące stworzenia. Zjawiskowe ujęcia dopełnia ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa, którzy są także autorami muzyki do filmów Droga (2009) oraz Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda (2007).


Przedstawioną w filmie wyprawę Sylvaine Tesson opisał w książce Duch śniegów. Śladami tybetańskiej pantery, która w Polsce ukazała się nakładem Oficyny Literackiej Noir sur Blanc. Dokument Duch śniegów był prezentowany w 2021 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach sekcji “Cinema for the climate”. 


PIOSENKA PROMUJĄCA FILM:


BILETY: 
25 zł
(normalny)
18 zł
(ulgowy)
17 zł
(senior / klubowy)

 

O FILMIE:

DUCH ŚNIEGÓW | THE VELVET QUEEN
(Marie Amiguet, Vincent Munier) FR 2021, 92’

Nagrody Lumiere 2022 - nominacje: Najlepszy dokument, najlepsza muzyka
MFF w Cannes 2021 - nominacja: Nagroda “Golden Eye”
MFF w Zurychu 2021 - nominacja: Najlepszy dokument zagraniczny
MFF w Camden 2021 - nominacja: Najlepszy dokument


Dokumentalny zapis wyprawy na tybetański płaskowyż jednego najbardziej znanych fotografów przyrody, Vincenta Munier, któremu towarzyszy nagradzany francuski pisarz i podróżnik, Sylvain Tesson. Przez kilka tygodni eksplorują tamtejsze dzikie tereny w poszukiwaniu wyjątkowych zwierząt, w tym narażonej na wymarcie i nieprzystępnej pantery śnieżnej.

 

ZWIASTUN:

 

 

POPRZEDNIE POKAZY:

sobota, 22 stycznia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

sobota, 19 lutego 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

sobota, 26 lutego 2022, godz. 15.45
Małopolski Ogród Sztuki


 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum