kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Lamb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
LAMB (reż. Valdimar Jóhannsson)
sobota, 15 stycznia 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

15 stycznia, zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na pierwsze w 2022 roku Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Nowy rok zainauguruje pokaz intrygującego dzieła Valdimara Jóhannssona Lamb - pełnego zachwycających islandzkich krajobrazów połączenia horroru i mrocznej baśni, z Noomi Rapace w roli głównej. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja przygotowana przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 13 zł.


Podczas pierwszego SMAKu w 2022 roku, inspiracją do dyskusji młodych kinomanów będzie islandzki kandydat do Oscara - Lamb. To mroczne połączenie horroru i klasycznej baśni, opowiadające na wskroś współczesną historię o ciemnej stronie macierzyństwa, żałobie i dzikości, która drzemie nawet w najspokojniejszych sercach.


Reżyser Lamb Valdimar Jóhannsson, rozpoczął prace nad filmem wspólnie ze Sjónem (wł. Sigurjón Birgir Sigurðsson) - słynnym islandzkim poetą i prozaikiem - ponad dekadę temu. Zaczęło się od filmowego eksperymentu, a skończyło na zaskakującym połączeniu gatunków, osadzonym wśród surowych krajobrazów Islandii. Dystrybucją filmu w Stanach Zjednoczonych zajęła się kultowa wytwórnia A24, a w głównej roli wystąpiła znana z Prometeusza Noomi Rapace.

 
SMAK to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a całe wydarzenie wieńczy rozmowa na temat obejrzanego filmu.

 
 

Bilety dla uczniów: 13 zł

 


ZIELONA KARTA UCZNIA
 
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.
 

O FILMIE:

LAMB | DÝRIÐ
(Valdimar Jóhannsson) IS/SE/PL 2021, 106'

Islandzki kandydat do Oscara 2022
Europejska Nagroda Filmowa 2021: Najlepsze efekty specjalne, Europejskie odkrycie roku (nominacja)


Akcja filmu rozgrywa się na osamotnionej owczej farmie, którą prowadzi milcząca para, María i Ingvar. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. Pod wpływem niesamowitych zdarzeń owce przestaną milczeć, zaś w ludziach obudzi się zwierzęcy instynkt. W półmroku białych nocy, pośród surowych, nasiąkniętych mgłą wzgórz zatrze się granica pomiędzy cywilizowanym a dzikim. Wraz z tajemniczym stworzeniem narodzi się pytanie o to, czyją matką tak naprawdę jest natura?


ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum