kpb

Baranki w pieluchach - Boisko bezdomnych

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

16 października
zapraszamy na BOISKO BEZDOMNYCH, laureata nagrody publiczności na festiwalu w Gdyni!

BILETY: tylko 10 zł!




czwartek, 16 października, godz. 11.00

BOISKO BEZDOMNYCH | BOISKO BEZDOMNYCH
reż. Kasia Adamik, Polska 2008, 126’

33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Nagroda Publiczności kina Silver Screen
najlepsze kostiumy

Ksiądz, Kosmonauta, Minister, Wariat, Górnik, Rolnik i facet z wyrokiem...
Co może ich łączyć? Na razie miejsce zamieszkania - Dworzec Centralny.

Wkrótce dołączy do nich były piłkarz reprezentacji Polski, którego wielką karierę przerwała kontuzja. Dzięki spotkaniu z nim, zostaną przyjaciółmi i stworzą drużynę. Choć trudno w to uwierzyć, wkrótce wyruszą na podbój świata. Po mistrzostwo...

Boisko bezdomnych to opowieść o sile, która płynie z przyjaźni i pasji. Film Kasi Adamik, córki znakomitej polskiej reżyserki Agnieszki Holland, pokazuje, że w życiu zawsze tylko jeden krok dzieli nas od znalezienia się na dnie. Czasami jednak ten sam jeden krok może zapoczątkować drogę do pokonania przeciwności losu i doprowadzić do zwycięstwa.

Tym filmem chcemy pokazać, że przez przyjaźń i prawdziwą wspólnotę można uwierzyć, że może być jednak lepiej - mówi o swoim filmie Kasia Adamik. Na jego planie udało jej się zgromadzić wybitnych aktorów. Marcin Dorociński, Bartosz Topa, Eryk Lubos, Jacek Poniedziałek czy Maciej Nowak wcielają się tu w ciężko doświadczone przez los postaci, które mimo przeciwności nie chcą się poddać i walczą o zwycięstwo - ze swoimi słabościami.

Jak tłumaczy Kasia Adamik: Jest to historia oparta na faktach. W wielu zakątkach świata bezdomni stworzyli drużyny piłkarskie, które zagrały w mistrzostwach. Również w Polsce grupa bezdomnych usłyszała o zawodach i postanowiła założyć zespół. Kilka razy grali w mistrzostwach, a ostatnio zdobyli medal.


Boisko bezdomnych to produkcja bardzo dobra, w której reżyserka w świetny sposób zrównoważyła obraz bolesnej rzeczywistości (w polskim kinie jest pomysł już nieco oklepany) z optymistycznym wątkiem wychodzenia z kryzysu - przede wszystkim kryzysu tożsamości. Tomasz Piętowski, Stopklatka.pl

Inteligentna i pogodna opowieść rozgrywająca się w środowisku bezdomnych z Dworca Centralnego. Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza - Trójmiasto


Cykl poleca:



Klub Kangura

Młyn Fitness
Bookmark and Share

archiwum