kpb

UNSOUND FESTIVAL 2008: Warhol Series

19-20 października - projekcje w Kinie Pod Baranami w ramach WARHOL SERIES - projekcje filmów niemych Andy’ego Warhola z soundtrackami prezentowanymi na żywo przez zaproszonych artystów!

Ufundowane i zlecone przez Goethe Institut Krakau i Goethe Institut New York, WARHOL SERIES Unsoundu szuka nowych możliwości nadania dodatkowego kontekstu ideom i filmom Warhola, przez skonfrontowanie ich z nowymi brzmieniami i pracami VJ-skimi. Seria ta odnosi się do idei Warhola, będącej podstawą popkultury i postmodernizmu - korzystania z istniejących już osiągnięć i materiałów oraz ich przekształcaniu w celu stworzenia czegoś nowego.

Seria Warhola prezentowana podczas Unsound zawierać będzie również odniesienia do multimedialnego przedstawienia Warhola The Exploding Plastic Inevitable, w trakcie którego z prac filmowych Warhola stworzona została „tapeta" wyświetlana z projektora na ścianę i muzyków The Velvet Underground. 

WARHOL SERIES debiutuje w trakcie październikowego Unsound, a w 2009 roku w podobnym kształcie zostanie pokazana w Nowym Jorku.Program projekcji w Kinie Pod Baranami:
 
WARHOL SERIES 2
niedziela, 19 października, godz. 20.00

BLOW JOB, reż. Andy Warhol, 1964, 35' 


Muzykę na żywo wykonają: Stefan Nemeth/Steve Hess/Michael Siewart

Stefan Nemeth (Radian i Lokai) w 2008 roku wydał album Film (Thrill Jockey), zaznaczając swoje miejsce na sonicznej mapie, elektro-akustycznymi produkcjami. Steven Hess, perkusista Pan American grał z Nemethem podczas festiwalu Mutek w Montrealu. Podczas występu na Unsound, będzie wspomagać ich będzie gitarzysta Martin Siewart (Trapist). Wspólnie wykonają ścieżkę dźwiękową do Blow Job Warhola.

Blow Job to słynny eksperymentalny film Andy'ego Warhola, kilkudziesięciominutowy zapis twarzy mężczyzny przeżywającego miłość francuską. 

Bilety: 15 zł


WARHOL SERIES 3
poniedziałek, 20 października, godz. 20.00
KISS, reż. Andy Warhol, 1963, 50' 


muzykę na żywo wykona: N.S.I. (Tobias Freund/Max Loderbauer)

Film Warhola Kiss wyświetlony zostanie z muzyką na żywo w wykonaniu nsi. - Non Standard Institute, grupy utworzonej przez Maksa Loderbauera (Sun Electric, Chica and the Folder) i Tobiasa Freunda (Pink Elln, Sieg Uber Die Sonne). Loderbauer zagra na pianinie, a Freund zajmie się elektroniczną obróbką dźwięku.  

Kiss jest kompilacją kilkudziesięciu sekwencji pokazujących całujące się pary, hetero- i homoseksualne. Każda sekwencja trwa dokładnie 3 minuty. Andy Warhol odwołał się do jednej z regulacji kodeksu Hayesa, obowiązującego w Hollywood od lat 30., według której zbliżenie ust całujących się aktorów mogło trwać najdłużej 3 sekundy.

Bilety: 15 zł


Pozostałe projekcje z tego cyklu

WARHOL SERIES 1
 
sobota, 18 października, godz. 22.00, Muzeum Żydowskie Galicja
EMPIRE, reż. Andy Warhol
muzykę na żywo wykonają: Jan Jelinek/Andrew Pekler/Hanno Leichtmann

WARHOL SERIES 4
21 października, godz. 16.00, Kino 18 
EMPIRE II, reż. Amos Poe  

WARHOL SERIES 5
24 października, godz. 00.00, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Lillevan's SCREEN TESTS REVISITEDSzczegółowy program festiwalu UNSOUND na: www.unsound.pl

Bookmark and Share

archiwum