kpb

Baranki w Pieluchach: Wszystkie nasze strachy

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
WSZYSTKIE NASZE STRACHY
(reż.
Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt)
czwartek, 18 listopada 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek 18 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film Wszystkie nasze strachy - przejmujący portret podzielonej polskiej rzeczywistości z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej.

 

Wszystkie nasze strachy to historia Daniela (w tej roli Dawid Ogrodnik) – zaangażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącej osoby LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W filmie obok Dawida Ogrodnika wystąpili m.in.: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz Piotr Trojan.

Filmem Wszystkie nasze strachy Łukasz Ronduda kontynuuje serię tytułów ukazujących twórczość polskich artystów. W Performerze reżyser wspólnie z Maciejem Sobieszczańskim opowiadał o dokonaniach Oskara Dawickiego, a w Sercu miłości zastanawiał się nad twórczością Wojciecha Bąkowskiego. We Wszystkich naszych strachach Ronduda, wraz z Łukaszem Guttem - uznanym operatorem, który debiutuje w roli reżysera - zainspirował się pracą Daniela Rycharskiego pt. Krzyż. Za tą prostą instalacją wykonaną z dwóch kawałków drewna kryje się tragiczna historia, która stanowi oś akcji filmu.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

 

Zapraszamy również na naszą platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępny jest poprzedni film Łukasza Rondudy Serce miłości - fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek.

 


BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.

 

O FILMIE:

WSZYSTKIE NASZE STRACHY | WSZYSTKIE NASZE STRACHY
(Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt) PL 2021, 94'

FPFF w Gdyni 2021: Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych (Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda), Nagroda Dziennikarzy (Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda), Nagroda Jury Młodzieżowego (Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda),  Najlepsze zdjęcia (Łukasz Gutt), Najlepszy film (Katarzyna Sarnowska, Kuba Kosma, Łukasz Gutt, Łukasz Ronduda)


Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdo-bione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a in-stalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głę-boko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkań-ców rodzinnej miejscowości.


Film prezentowany z angielskimi napisami.ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

Bookmark and Share

archiwum