kpb

Baranki Dzieciom: Reksio i ptaki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (2021)

BARANKI DZIECIOM:
REKSIO I PTAKI

- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 31 października 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 31 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. Na ekranie zagości Reksio - mały, łaciaty i ciekawy świata mieszkaniec wiejskiego podwórka - ulubieniec wielu pokoleń widzów. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne.


Mali widzowie zobaczą cztery odcinki serii Reksio i ptaki, w których uroczy psiak stara się zrozumieć dziwaczne obyczaje swoich ptasich sąsiadów, a następnie wezmą udział w jesiennych zajęciach plastycznych, które poprowadzi Joanna Żyłowska.

 

BILETY: 12 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 34’)

REKSIO I PTAKI - zestaw bajek
(varia) PL 1987-1990, 34'

 

REKSIO I PAPUGA
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 9'

Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika stąd wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.

 

REKSIO I GOŁĄB
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 8'

Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

 

REKSIO I DZIĘCIOŁ
(Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra) PL 1988, 8'

Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

 

REKSIO I SOWA
(Andrzej Flettner) PL 1990, 9'

Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’):

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi otwartą 'Pracownię wytwory' mieszczącą się w samym sercu Krakowa.

 

 

 

 


PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum