kpb

Diuna - pokaz specjalny z prelekcją

DIUNA (reż. Denis Villeneuve)
pokaz specjalny z prelekcją
wtorek, 26 października 2021, godz. 20.15
Kino Pod Baranami


26 października, wraz z Instytutem Religioznawstwa UJ zapraszamy na specjalny pokaz filmu Diuna Denisa Villeneuve'a - nowej ekranizacji powieści Franka Herberta z 1965 roku. Seans rozpocznie się od wprowadzenia, które wygłoszą prof. Andrzej Szyjewski i prof. Krzysztof Mech. Wątki poruszone w czasie prelekcji zostaną rozwinięte podczas wykładu online, który odbędzie się dzień po pokazie. 


Diuna to pełna gwiazd i rozmachu produkcja, będąca adaptacją kultowej powieści Franka Herberta. To epickie, ale też kontemplacyjne kino, przygotowane z prawdziwą miłością do pierwowzoru. Reżyserem filmu jest Kanadyjczyk Denis Villeneuve - twórca Blade Runnera 2049, Nowego początku i Sicario - który zdążył już wielokrotnie olśnić globalną publiczność swoim autorskim stylem.


We wtorek, 26 października, wraz z Instytutem Religioznawstwa UJ zapraszamy na wyjątkowy pokaz Diuny, który otworzy wprowadzenie prof. Andrzeja Szyjewskiego i prof. Krzysztofa  Mecha - wykładowców, a prywatnie fanów cyklu powieści Herberta. Prelegenci zwrócą uwagę na wątki w twórczości pisarza interesujące z punktu widzenia religioznawcy, takie jak: relacja między religią, polityką i ekologią, postać mesjasza oraz - szerzej - rola mitu zarówno w narracji Herberta jak i w cywilizacji Diuny.


Tematy poruszone podczas wprowadzenia zostaną rozwinięte w wykładzie online, który odbędzie się dzień po pokazie, 27 października, o godz. 19.00.

 

BILETY:
22 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)
14 zł (klubowy)

 

Linki do wykładu (27 października):
Transmisja Facebook
Transmisja na YouTube
Udział w wykładzie online: bezpłatny

 

O FILMIE:
 
DIUNA | DUNE
(Denis Villeneuve) US/CA 2021, 155’

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum