kpb

Komedianci debiutanci - pokazy francuskiej komedii (MOS)

KOMEDIANCI DEBIUTANCI (reż. Emmanuel Courcol)
- pokazy francuskiej komedii
17 października 2021, godz. 13.45 oraz 17.45
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

17 października o godzinie 13.45 i 18.15 zapraszamy do naszej sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na dwa pokazy francuskiej komedii Komedianci debiutanci.


Film Emmanuela Courcola to podnosząca na duchu komedia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, która w 2020 została wyróżniona Europejską Nagrodą Filmową.


Głównym bohaterem filmu jest Etienne (Kad Merad) - aktor prowadzący warsztaty teatralne w więzieniu, który chciałby wystawić słynną sztukę Samuela Becketta Czekając na Godota. Początkowo niechętna grupa skazanych z czasem coraz bardziej angażuje się w próby tego poważnego przedsięwzięcia.


Obok Kada Merada w filmie wystąpili: Marina Hands (Motyl i skafander), Pierre Lottin (Komando Breitnera), Sofian Khammers (Chmara) i Laurent Stocker (Oficer i szpieg).

 

BILETY: wg cennika

 

O FILMIE:

KOMEDIANCI DEBIUTANCI | UN TRIOMPHE
(Emmanuel Courcol) FR 2019, 105'

Europejskie Nagrody Filmowe 2020: Najlepsza komedia


Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuje wystawić Czekając na Godota Samuela Becketta. Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum