kpb

Diuna - premierowy pokaz minutę po północy

DIUNA (reż. Denis Villeneuve)
premierowy pokaz minutę po północy!
22 października 2021, godz. 00.01
(noc z czwartku na piątek)
Kino Pod Baranami


Zapraszamy na pierwszy, premierowy pokaz Diuny - wyczekiwanej adaptacji kultowej powieści Franka Herberta, zrealizowanej przez Denisa Villeneuve’a – twórcę Blade Runnera 2049 i Sicario. Diuna pojawi się po raz pierwszy na ekranie kina 22 października (w noc z czwartku na piątek), dokładnie minutę po północy.


Diuna to długo oczekiwana, pełna gwiazd i rozmachu produkcja. Jej reżyserem jest Kanadyjczyk Denis Villeneuve, który zdążył już olśnić globalną publiczność swoim autorskim stylem, za sprawą wcześniejszych filmów takich jak: Blade Runner 2029, Nowy początek czy Sicario.


W rolach głównych w Diunie wystąpiły młode gwiazdy: Timothée Chalamet i Zendaya oraz doświadczeni aktorzy (m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård). Autorem olśniewających zdjęć jest Greg Fraiser, a muzykę stworzył Hans Zimmer (do współpracy zapraszając między innymi Lisę Gerrard).


Diuna Villeneuve’a to epickie, ale też kontemplacyjne kino. Adaptacja przygotowana z prawdziwą miłością do pierwowzoru. Uczestnicy nocnego pokazu w Kinie Pod Baranami, zobaczą film jako jedni z pierwszych w Polsce.

 

BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior/klubowy)

 

O FILMIE:
 
DIUNA | DUNE
(Denis Villeneuve) US/CA 2021, 155’

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum