kpb

Baranki Dzieciom: Proszę słonia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (2021)

BARANKI DZIECIOM:
PROSZĘ SŁONIA 
- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 14 listopada 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 14 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. Na ekranie pojawią się 4 odrestaurowane cyfrowo odcinki bajki Proszę słonia. Po seansie mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Aleksandra Rajewskiego.

 

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

 

Ta nie starzejąca się urocza opowieść dla dzieci (i nie tylko) szanse na nowe filmowe życie uzyskała dzięki rekonstrukcji cyfrowej.

Film przed i po rekonstrukcji:

 

BILETY: 12 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’)

PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek
(varia) PL 1968, 40'

 

WITAMINKI
(Ryszard Słapczyński) PL 1968, 10'

W pierwszym odcinku poznajemy Pinia i jego zwariowaną rodzinkę. Ponieważ Pinio słabo rośnie, rodzice karmią go witaminkami, a ten wrzuca je do słonia. Niespodziewanie słoń zaczyna rosnąć i osiąga rozmiary prawdziwego słonia.

 

PIERWSZE KROKI
(Paweł Lutczyn) PL 1968, 10'

Słoń jest już ogromny i sprawia Piniow coraz większy kłopot, ale jednocześnie coraz większą radość.

 

WYCIECZKA ZA MIASTO
(Witold Giersz) PL 1968, 10'

Dominik wraz z całą rodzinką wyruszają za miasto, gdzie przeżywają wiele przygód.

 

POWRÓT DOMINIKA
(Ryszard Słapczyński) PL 1968, 10'

Na wieść o tym, że Dominik ma trafić do cyrku, ogromny słoń zaczyna maleć aż do swych pierwotnych rozmiarów. Pinio zabiera Dominika do swego domu.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

 

PROSZĘ SŁONIA - REKONSTRUKCJA CYFROWA:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

 

Bookmark and Share

archiwum