kpb

Noc Kin Studyjnych: Ciao, Italia! - Włoska Noc Filmowa

NOC KIN STUDYJNYCH
Ciao, Italia! - Włoska Noc Filmowa
25 września 2021
Kino Pod Baranami & e-kinopodbaranami.pl

 

 

25 września, zapraszamy na Włoską Noc Filmową pod hasłem Ciao, Italia! Filmowy maraton jest częścią Nocy Kin Studyjnych, odbywającej się w krakowskich kinach studyjnych. Nasze Kino przygotowało pokazy trzech filmów Paolo Sorrentino. W sali kinowej na nocnym maratonie będzie można zobaczyć Wielkie piękno oraz Młodość, a online, na platformie
e-kinopodbaranami.pl, w sobotę i niedzielę będzie dostępny przewrotny film Oni. Udział w pokazach jest bezpłatny!


Noc Kin Studyjnych to wydarzenie odbywające się w ramach cyklu „Krakowskie Noce”. Z tej okazji wszystkie krakowskie kina studyjne przygotowują specjalny program filmowy.

 

Zapraszamy na Włoską Noc Filmową z jednym z najważniejszych  autorów współczesnego kina: Paolo Sorrentino - w oczekiwaniu na nowy film, The Hand of God, który reżyser zaprezentował na ostatnim festiwalu w Wenecji.


Dwa filmy ulubieńca krakowskiej publiczności będzie można zobaczyć w sobotnią noc w kinowej sali. Wieczór rozpocznie kultowe Wielkie piękno, w którym bon vivant Jep Gambardella (Toni Servillo) przemierza ulice Wiecznego Miasta. Zaraz potem, widzowie zobaczą Młodość – o dwa lata młodszy film włoskiego mistrza, będący pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieścią o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.


Trzeci film Sorrentino - Oni - będzie można zobaczyć online na platformie e-kinopodbaranami.pl. To oryginalna zabawa biografią kontrowersyjnego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego, łącząca  drapieżną polityczną satyrę z typowym dla reżysera, barokowym stylem. 


Widzowie biorący udział we Włoskiej Nocy Filmowej w sali Kina Pod Baranami będą mogli skorzystać ze zniżek od partnerów wydarzenia: Pizzerii Vicenti oraz winiarni Dzikie Wino. Ponadto podczas wydarzenia będzie można zdobyć książki Italia do zjedzenia Bartka Kieżuna.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!


POKAZY W KINIE POD BARANAMI: Wejściówki na pokazy w Kinie dostępne w kasie Kina od 20 września. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Wejściówka na Noc Kin uprawnia do udziału w nocnym pokazie filmów: Wielkie piękno i Młodość. Liczba miejsc jest ograniczona.


POKAZ NA PLATFORMIE E-KINOPODBARANAMI.PL: Zgłoszenia na pokaz filmu Oni online za pośrednictwem formularza dostępnego TUTAJ.

Osoby zgłoszone na pokaz otrzymają kod dostępu do filmu, który będzie można wykorzystać od 25 września, od godz. 12.00, do 26 września, ddo godz. 23.59. Użyty w tym czasie kod odblokuje film Oni na 48h. Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


ZNIŻKI dla uczestników pokazów kinowych:

Każdy z uczestników kinowych pokazów otrzyma kupon, uprawniający do zniżki u Partnerów wydarzenia:
 
15% - zniżka w Pizzerii Vicenti
15% - zniżka na włoskie wino (na miejscu i na wynos) w winiarni Dzikie Wino


PROGRAM:
 
Kino Pod Baranami
sobota, 25 września
start: g. 23.15

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144’
 
[przerwa]
 
MŁODOŚĆ | YOUTH
(Paolo Sorrentino, FR/CH/GB/IT 2015, 124’

[koniec wydarzenia: ok. godz. 4.00]

 

e-kinopodbaranami.pl
od soboty, 25 września, od godz. 12.00
do niedzieli, 26 września, do godz. 23.59

ONI | LORO
(Paolo Sorrentino) IT/FR 2018, 157’

 

O FILMACH:
 
MŁODOŚĆ | YOUTH
(Paolo Sorrentino, FR/CH/GB/IT 2015, 124’

Europejskie Nagrody Filmowe 2015: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Michael Caine
- 2 nominacje: najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka - Rachel Weisz
MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy
Oscary 2016 - nominacja: najlepsza piosenka - David Laing, Simple Song #3
Złote Globy 2016 - 2 nominacje: najlepsza aktorka drugoplanowa - Jane Fonda, najlepsza piosenka

 

Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.
 


ONI | LORO
(Paolo Sorrentino) IT/FR 2018, 157’ 


Reżyser obsypanego nagrodami Wielkiego piękna (Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Młodości oraz serialu Młody papież serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.
 

Jednak w swoim filmie Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje słabość starzejącego się mężczyzny. Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z Wielkiego piękna i Boskiego Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.
 


WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144’ Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.
 

 

ORGANIZATOR:
Kino Pod Baranami


PARTNERZY:
 


Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Kin Studyjnych.

 

Bookmark and Share

archiwum