kpb

Dojrzałe Kino: Mistrz

środa, 22 września 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 22 września, o godzinie 11.00, na ekranie zagości Mistrz - historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który trafił do obozu Auschwitz-Birkenau. W roli głównej: Piotr Głowacki. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

W Mistrzu, debiutanckim filmie Macieja Barczewskiego, Piotr Głowacki wciela się w boksera, przedwojennego mistrza Warszawy w wadze koguciej. Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski wraz z pierwszym transportem trafia do KL Auschwitz, gdzie zostaje oznaczony numerem 77. Podczas 3-letniego pobytu w obozie stacza kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków, które stają się dla współwięźniów symbolem nadziei na triumf nad otaczającym ich złem.


W obsadzie filmu, oprócz Piotra Głowackiego (Bogowie) znaleźli się również: Grzegorz Małecki (Kurier), Marcin Bosak (W ciemności), Marian Dziędziel (Dom zły), Rafał Zawierucha (Pewnego razu...w Hollywood) i Marcin Czarnik (Syn Szawła).


REŻYSER O FILMIE:

Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i  umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz.


Gospodynią spotkania wokół filmu Mistrz będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

MISTRZ | MISTRZ
(Maciej Barczewski) PL 2020, 91'

FPFF w Gdyni 2020 - Nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Maciej Barczewski)


Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

 

ZWIASTUN:

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 


Bookmark and Share

archiwum