kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE (reż. Mateusz Rakowicz)
pokaz inaugurujący sezon 2021/2022
sobota, 18 września 2021, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

18 września, zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na pokaz inaugurujący nowy sezon Spotkań Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Tym razen na ekranie zagości polska komedia akcji Najmro. Kocha, kradnie, szanuje inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka. Na ekranie plejada rodzimych gwiazd: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha i Olga Bołądź. Film zostanie poprzedzony prelekcją przygotowaną przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów tylko 12 zł!


Wspólne odkrywanie magii kina, pełne emocji seanse najnowszych produkcji, inspirujące - a nierzadko także burzliwe! - dyskusje. To tylko niektóre elementy składające się na SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina - cykl filmowy stworzony w naszym Kinie z inicjatywy uczniów krakowskich liceów.


SMAK to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a całe wydarzenie wieńczy wymiana zdań na temat obejrzanego filmu.


Podczas pierwszego w tym sezonie SMAKu, na ekranie zagości komedia sensacyjna Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, luźno oparta na prawdziwych losach Zdzisława Najmrodzkiego - najsłynniejszego przestępcy PRL, który 29 razy wymykał się organom ścigania. Zależało nam na zbudowaniu postaci głównego bohatera w podobnym duchu jak w Wilku z Wall Street czy w Złap mnie, jeśli potrafisz. Nie chcieliśmy tworzyć dosłownej biografii Najmrodzkiego. Odbiliśmy się od najciekawszych faktów z jego życia dodając wydarzenia, które ubarwiły filmową rzeczywistość – mówi reżyser filmu Mateusz Rakowicz.


Tytułowy Najmro - grany przez Dawida Ogrodnika - wraz ze swoją ferajną napada na Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare lub zakazane. Bohater kocha wolność i dobrą zabawę, jednak pewnego dnia na jego drodze pojawia się fascynująca kobieta - a wraz z nią szansa na zupełnie nowe życie. Dawidowi Ogrodnikowi partnerują: Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Olga Bołądź oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka, znana z serialu Król.


Bilety dla uczniów: 12 zł


ZIELONA KARTA UCZNIA

Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.


O FILMIE:

NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE | NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE
(Mateusz Rakowicz) PL 2021, 96’

FPFF w Gdyni 2021: Udział w Konkursie Głównym


Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania.

 

Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, ale poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?


ZWIASTUN:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum