kpb

Baranki w pieluchach - Elegia

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

11 września
zapraszamy na pokaz filmu ELEGIA!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 11 września, godz. 11.00

ELEGIA | ELEGY
reż. Isabel Coixet, USA 2008, 108'

Film znakomitej hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet, autorki Życia ukrytego w słowach i Mojego życia beze mnie, w znakomitej międzynarodowej obsadzie. 

Elegia ukazuje namiętny związek słynnego profesora oraz młodej studentki, który z pełnej erotyzmu fascynacji przeradza się w niebezpieczną miłość. Opowieść o pięknie, które potrafi zaślepić i o zazdrości, która potrafi zniszczyć.

Ekranizacja powieści Konające Zwierzę autorstwa Philipa Rotha, jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich pisarzy.

Obdarzony wielkim autorytetem i charyzmą profesor David Kepesh szczyci się kolejnymi miłosnymi podbojami wśród swoich studentek, ale żadnej z nich nie pozwala zdobyć swojego serca. Gdy na jego zajęciach pojawi się Consuela Castillo, wykładowca utraci chłodny dystans i wkrótce zakocha się w pięknej dziewczynie.

Dla Kepesha Consuela jest przede wszystkim ucieleśnieniem fizycznego ideału. Przy bliższym poznaniu okazuje się kobietą doskonale świadomą swoich pragnień. Zaskakuje profesora swoją dojrzałością emocjonalną. Jego pożądanie wkrótce przerodzi się w obsesję, ale zazdrosne urojenia mężczyzny zniechęcą Consuelę do kontynuowania romansu.

Zdruzgotany Kepesh zagłębia się w pracy i zmaga się z odejściem starych przyjaciół. Po dwóch latach Consuela ponownie pojawi się w jego życiu, a jej zaskakująca prośba zmieni jego życie na zawsze.

W głównych rolach występują Ben Kingsley (Dom z piasku i mgły) i Penelope Cruz (Volver).


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum