kpb

Kinobranie 2021: Filmy pod gwiazdami

KINOBRANIE 2021: FILMY POD GWIAZDAMI
OBRAZ POŻĄDANIA (reż. Giuseppe Capotondi)
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na seanse pod gwiazdami - wydarzenia towarzyszące 15. wakacyjnemu festiwalowi filmowemu Letnie Tanie Kinobranie. Jeśli tylko dopisze pogoda, zaprosimy wkrótce na pokazy na dziedzińcach Pałacu pod Baranami oraz Pałacu Potockich.

 

Obraz pożądania wyreżyserowany przez Giuseppe Capotondiego intrygujący thriller, rozgrywa się w elitarnym świecie koneserów sztuki, gotowych zapłacić każde pieniądze za upatrzone dzieło. Wielka sztuka to jednak także wielkie oszustwa, o czym doskonale wie milioner Cassidy (w jego roli wokalista The Rolling Stones, Mick Jagger). To właśnie on skłoni poważanego krytyka Jamesa (znany z serialu Dracula, Claes Bang) oraz hipnotyzującą Berenice (Elizabeth Debicki - gwiazda filmów Wdowy i Kryptonim U.N.C.L.E.) do kradzieży pewnego tajemniczego obrazu od równie zagadkowego artysty. 

 

Plenerowe pokazy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędą się na dziedzińcach Pałacu pod Baranami oraz Pałacu Potockich. Dodatkowo na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, do dyspozycji widzów będą otwarte do późna bary i kawiarnie - nasi pałacowi sąsiedzi.

 

PROGRAM: 

POKAZY NA DZIEDZIŃCU PAŁACU POTOCKICH (Rynek Główny 20): 


Obraz pożądania - 24 sierpnia, g. 20.30 

 

 

 

 

 

 

 

BILETY: 9 zł
Miejsca nienumerowane.

 

 

O FILMACH:

 

OBRAZ POŻĄDANIA | THE BURNT ORANGE HERESY
(Giuseppe Capotondi) GB/IT 2019, 99’

 

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.
 
James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

 

ZWIASTUN:

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum