kpb

Kinobranie 2021 na dziedzińcu #2 - Na noże

NA NOŻE (reż. Rian Johnson)
pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #2
w ramach 15. Letniego Taniego Kinobrania

wtorek, 27 lipca 2021, godz. 21.15

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na drugi seans pod gwiazdami - wydarzenie towarzyszące 15. wakacyjnemu festiwalowi filmowemu Letnie Tanie Kinobranie. We wtorek, 27 lipca, na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, pokażemy pełen gwiazd kryminał Na noże. Na ekranie m.in. Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Toni Collette i Michael Shannon. Bilety w cenie 9 zł.


Na noże to pełen humoru i niezwykłych zwrotów akcji film Riana Johnsona (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Looper - pętla czasu), nawiązujący do klasycznych kryminalnych zagadek w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Na noże znakomicie bawi się konwencją, zachwyca dystansem i pełną gwiazd obsadą, w której znaleźli się m.in. Daniel Craig, Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, Christopher Plummer, Lakeith Stanfield i Katherine Langford.


Aktualnie trwają pracę nad sequelem filmu, w którym - według zapowiedzi - zagrają m.in. Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Kate Hudson i Ethan Hawke.


Plenerowy pokaz Na noże przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędzie się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami. Do dyspozycji widzów będą otwarte do późna bary i kawiarnie - nasi pałacowi sąsiedzi.

 

 

BILETY: 9 zł
Możliwość zakupu biletu w dniu pokazu.
Miejsca nienumerowane.

 

O FILMIE:

NA NOŻE | KNIVES OUT
(Rian Johnson) USA 2019, 130’

Oscary 2020 - nominacja: najlepszy scenariusz oryginalny
Złote Globy 2020: najlepszy film komediowy/musical (nominacja), najlepsza aktorka w filmie komediowym/musicalu (Ana de Armas - nominacja), najlepszy aktor w filmie komediowym/musicalu (Daniel Craig)


Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.


Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

 

ZWIASTUN:

 

 

Bookmark and Share

archiwum