kpb

Baranki w pieluchach - Mała Moskwa

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

4 grudnia
zapraszamy na MAŁĄ MOSKWĘ, zdobywcę Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 4 grudnia, godz. 11.00

MAŁA MOSKWA | MAŁA MOSKWA
reż. Waldemar Krzystek, Polska 2008, 119'

33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2008:
ZŁOTE LWY - Grand Prix Festiwalu
najlepsza rola kobieca - Svetlana Khodchenkova
Nagroda Rady Programowej TVP
Nagroda Prezesa TVP dla Svetlany Khodchenkovej

Historia zakazanej miłości i wielkiej, skrywanej namiętności w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium.

Jest rok 1967. Jura, pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy (Małej Moskwy), największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna, młoda żona - Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką Rosjanka, wygrywa "konkurs przyjaźni", śpiewając w części po polsku Grande Valse Brillante Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka - Michała. Początkowo broni się przed obudzonym wówczas uczuciem, w końcu jednak ulega tej wielkiej zakazanej namiętności.

Film przenosi nas do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu i powszechnej inwigilacji kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia...

Waldemar Krzystek o filmie: W tym fimie widzowie znajdą wszystko to, co w kinie najpękniejsze - miłość, śmiech, łzy, wielkie dramaty i radości, a także prawdę o tamtych czasach i głębokie wzruszenia.


Cykl polecają:Klub Kangura

Młyn Fitness
Bookmark and Share

archiwum