kpb

Ogólnopolska premiera RYSY z udziałem Twórców

Uroczysta premiera filmu RYSA w Kinie Pod Baranami! 

W poniedziałek, 8 września, o godz. 19.15 odbędzie się w Kinie Pod Baranami ogólnopolska premiera RYSY z udziałem Twórców.

Film w regularnej dystrybucji od 19 września.


RYSA | RYSA
reż. Michał Rosa, Polska 2008, 95'


Jeden z faworytów zbliżającego się festiwalu w Gdyni! Nowy film Michała Rosy, autora Farby i Co słonko widziało, nakręcony w Krakowie.

Joanna (Jadwiga Jankowska-Cieślak) i Jan (Krzysztof Stroiński) są kochającym się małżeństwem z wieloletnim stażem. Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informację o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż. Niepotwierdzone podejrzenia stopniowo kładą się cieniem na ich związku.

Rysa, obok 11 innych tytułów z całego świata, zakwalifikowała się do prestiżowej sekcji Venice Days 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Będzie też pokazywana w oficjalnej selekcji MFF w Pusan i MFF w Salonikach.

Michał Rosa o filmie: To bardzo prosta historia. I z tradycjami. On i Ona, żyją ze sobą wiele lat w szczęściu i radości. Nie zawsze było dobrze, nie zawsze dostatnio, ale wspomagając się wzajem wytrwali w szacunku dla siebie i powadze u innych. I raptem pojawia się cień - zdarzenie mające swe źródła przed laty, jeszcze zanim się poznali - rysa na lśniącej powierzchni. Grzech pierworodny, który powracającą falą uderza w ich związek, osłabia go i niszczy.

Rysa jest bardzo dobrą produkcją, nastrojem nieco przypominającą 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni. Film niełatwy, poruszający i pobudzający do myślenia i zadawania pytań - spora szansa na międzynarodową karierę. Tomasz Piętowski, Stopklatka.pl


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum