kpb

Jeszcze jest czas, Gniazdo i inne filmy na MOJEeKINO.pl

 


Odwiedzajcie również wirtualną salę Kina Pod Baranami na MOJEeKINO.pl. Wśród wielu tytułów, na platformie kin studyjnych, znajdziecie m.in. podtrzymujące na duchu feel-good movies (Sokół z masłem orzechowym, Kłamstewko, Włoskie wakacje), filmy opowiadające o skomplikowanych rodzinnych relacjach (Mój piękny syn, Nasz najlepszy rok, Co przyniesie jutro, Gniazdo) oraz debiut reżyserski Viggo Mortensena: Jeszcze jest czas.


BILETY dostępne na MOJEeKINO.pl

Po wybraniu filmu, przy dokonywaniu płatności, wybierzcie
Kino Pod Baranami :)

 


O FILMACH:


JESZCZE JEST CZAS | FALLING
(Viggo Mortensen) CA/GB 2020, 112’

Cannes 2020: Oficjalna selekcja Festiwalu
Europejska Akademia Filmowa 2020 - nominacja: Najlepszy europejski aktor roku (Viggo Mortensen)
Nagrody Goya 2021 - nominacja: Najlepszy film europejski
Camerimage 2020 - nominacja: Złota Żaba - Udział w konkursie głównym (Marcel Zyskind)
MFF w San Sebastián 2020: Nagroda Specjalna - Nagroda 'Sebastian'
MFF w Toronto 2020 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne'


John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?


CO PRZYNIESIE JUTRO | HOPE GAP
(William Nicholson) GB 2019, 100'


Intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów. W roli głównej czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotnie nagrodzona Złotym Globem Annette Bening (American Beauty, Wszystko w porządku). U boku aktorki zobaczymy Billa Nighy’ego (To właśnie miłość, Czas na miłość) oraz gwiazdę serialu The Crown, Josha O’Connora.


GNIAZDO | THE NEST
(Sean Durkin) GB/CA 2020, 107'


Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.


NASZ NAJLEPSZY ROK | CE QUI NOUS LIE
(Cédric Klapisch) FR 2017, 114’


Juliette jest młoda, pracowita i pełna energii, ale nie spodziewała się, że to właśnie na jej barki spadnie ciężar prowadzenia starej, rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do dawnej świetności, musi nie tylko poukładać rodzinny interes, ale pogodzić ze sobą skłóconych braci i na nowo przemyśleć swoje własne życie. Przez kolejne, następujące po sobie pory roku, Juliette oraz jej bracia Jean i Jérémie powoli odkrywają łączące ich więzi i dojrzewają w tym samym czasie, co wino, które produkują.


MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
(Felix van Groeningen) USA 2018, 121'

Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)


Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Mój piękny syn to opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.


KŁAMSTEWKO | THE FAREWELL
(Lulu Wang) CN/US 2019, 100'

Złote Globy 2020: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Awkwafina), Najlepszy film zagraniczny - nominacja


Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.


WŁOSKIE WAKACJE | MADE IN ITALY
(James D'Arcy) GB/IT 2020, 94’


Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia.


SOKÓŁ Z MASŁEM ORZECHOWYM | THE PEANUT BUTTER FALCON
(Tyler Nilson, Michael Schwartz) US 2019, 96'


Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Bookmark and Share

archiwum