kpb

5-lecie grupy Potem-o-tem w E-Kinie Pod Baranami

5-LECIE GRUPY POTEM-O-TEM:
premiera spektaklu Żegnamy świat
&
powrót spektakli Gluten Sex oraz Powierzchnie gładkie
19-21 marca 2021
E-Kino Pod Baranami

 


W dniach 19 - 21 marca zapraszamy do wspólnego świętowania 5-lecia działalności warszawskiej grupy teatralnej Potem-o-tem. Na platformie e-kinopodbaranami.pl premierowo zagości Żegnamy świat - spektakl o artystach realizujących pożegnalny performance z okazji końca świata. Do internetowej sali Kina Pod Baranami powrócą również dwa inne przedstawienia grupy: humorystyczne science-fiction Gluten Sex oraz rozgrywające się w przestrzeni wirtualnej Powierzchnie gładkie. Dostęp do wszystkich trzech spektakli na cały weekend w promocyjnej cenie - 50 zł!


Dokładnie 5 lat temu, w garażu na warszawskim Powiślu, swoją pierwszą premierę zagrała grupa Potem-o-tem. Ta spontaniczna inicjatywa grupy studentów szybko przekształciła się w teatr tworzony od zawsze bez publicznych dotacji i zaplecza instytucjonalnego, ale za to z pasji i potrzeby serca. Nie powstrzymał ich brak budżetu i nie powstrzymał koronawirus. Od ponad roku prężnie prowadzą działalność online.


Na platformie e-kinopodbaranami.pl gościły już dwie filmowe adaptacje ich głośnych spektakli, które teraz będą ponownie dostępne dla widzów: Gluten Sex (science fiction w pędzącym do zabytkowego pałacu autokarze) oraz Powierzchnie gładkie (wierszowane love story o poszukiwaniu miłości w Internecie).


By odpowiednio uczcić 5-lecie działalności grupy Potem-o-tem, na platformie e-kinopodbaranami.pl ukaże się także premierowy tytuł: Żegnamy świat. To filmowa wersja spektaklu, opowiadającego o grupie artystów decydujących się na pożegnalny live stream performance, niecałe półtorej godziny przed końcem świata.


Trzy spektakle, pięć godzin niesamowitych wrażeń, na piąte urodziny szalonej grupy artystów najmłodszego pokolenia!


Premiera spektaklu Żegnamy świat w piątek, 19 marca, o godz. 18.00 na e-kinopodbaranami.pl.

 
Wszystkie spektakle dostępne będą na platformie e-kinopodbaranami.pl od piątku 19 marca (godz. 18.00) do niedzieli 21 marca (godz. 23.59).

 
BILETY:

Bilety na spektakl Żegnamy świat: 14,90 zł
Bilety na spektakl Powierzchnie gładkie: 19,90 zł
Bilety na spektakl Gluten Sex: 29,90 zł


Karnet (dostęp do wszystkich trzech spektakli): 50 zł
Przy zakupie Karnetu na wszystkie spektakle, widz ma czas na ich zobaczenie do niedzieli, 21 marca (do godz. 23:59). Po tym terminie oglądanie spektakli nie będzie możliwe.


O ZESPOLE:

POTEM-O-TEM to niezależny teatr działający w Warszawie od 2016 roku. Zespół tworzy w garażach, mieszkaniach, autokarach, galeriach i zabytkowych pałacach, a ostatnio coraz częściej na teatralnych scenach. Spektaklami opartymi na autorskich tekstach dramatycznych i żywiołowej grze młodych aktorów opowiadają o pędzącym świecie, który nas otacza. Portretują swoje pokolenie, nazywane przez niektórych Generacją “Z”, przez drugich Post-Millennials, przez jeszcze innych Pokoleniem @, V lub C… Niezależność, łączenie komedii z gorzką refleksją na temat rzeczywistości, interakcja z widzami, kameralność to ich znaki rozpoznawcze.

Więcej informacji na temat teatru: www.potemotem.com


O SPEKTAKLACH:

GLUTEN SEX

Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
Zdjęcia i montaż: Darek Redos
Dźwięk: Ernest Grabowski
Muzyka: Skodo
Kostiumy: Irma Tylor
Animacje | Grafika: Stefania Michera
Charakteryzacja: Zuzanna Dominiak
Asystent Reżysera: Jakub Lebiedziński
Skrypt: Natalia Kielan
 
Obsada: Wojciech Malajkat (ZNANY AKTOR), Filip Kosior (LEON MAKS), Piotr Piksa (JULIAN), Marta Wągrocka (PAN RYSZARD / POLA DATA), Maria Sobocińska (HELA), Agata Różycka (RÓŻA/MAJA), Skodo (ARTUR)
 
Gluten Sex to opowieść o samotności i próbie kompensowania rzeczywistości w wirtualnym świecie. To wizja niedalekiej przyszłości, w której zamknięci we własnych pokojach możemy przeżywać życie o jakim marzyliśmy.
 
Rok 2028. Społeczeństwo tonie w narastającym poczuciu osamotnienia. Z roku na rok wzrasta popularność wirtualnych programów rekompensujących brak relacji w świecie rzeczywistym. Leon Maks, genialny informatyk polskiego pochodzenia, przeprowadza test autorskiego programu z pogranicza neuropsychologii, bioinformatyki, virtual reality i hipnozy o nazwie Gluten Sex. Pierwszym testerem programu jest Julian, który dzięki Gluten Sex doświadczy wesela, którego nie było mu dane przeżyć w rzeczywistości. Widzowie spektaklu przyjmują rolę potencjalnych inwestorów programu Gluten Sex i przyglądają się wirtualnemu weselu, stając się biernymi uczestnikami wydarzeń. Twórca programu nie wie jednak, że jeden z widzów planuje hakerski atak na program.
 
Spektakl powstał we współpracy z Pałacem Lasotów i firmą Raf-Bus.
 
Czas trwania spektaklu: 107 minut.
 
 
POWIERZCHNIE GŁADKIE


 
Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
Zdjęcia i montaż: Darek Redos
Muzyka: Skodo
Dźwięk: Ernest Grabowski-Patela
Kostiumy: Irma Tylor
Grafika: Stefania Michera
Asystent reżysera: Jakub Lebiedziński
Charakteryzacja: Valeryia Abialchuk
Skrypt: Natalia Kielan
 
Obsada: Filip Kosior (Freewolny), Agata Różycka (Iza.Łęcka), Eliza Rycembel (Jestem.Tutaj.Pierwszy.Raz), Małgorzata Mikołajczak (Wysoka.Do.Nieba), Skodo (Spoti), Jerzy Radziwiłowicz (Alfa.Romeo), Piotr Piksa (Wojtek.Bez.Portek)
 
 
POWIERZCHNIE GŁADKIE: to takie powierzchnie, które nie rozpraszają światła.
RELACJE GŁADKIE: to takie relacje, które nie rozpraszają ludzi.
OSOBY GŁADKIE: to takie osoby, których nie rozpraszają relacje.
 

Freewolny traci kontakt z dziewczyną, w której zakochał się podczas video sesji na czacie. Za wszelką cenę próbuje odnaleźć sposób by do niej dotrzeć. Podczas nocnych poszukiwań w meandrach sieci będzie musiał przełamać kompleksy i skonfrontować się z bolesną przeszłością.

Powierzchnie gładkie w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego są próbą odpowiedzi na pytanie czy w świecie pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość znajduje się jeszcze miejsce na miłość oraz jakie formy przybiera ona obecnie. To opowieść o modach i trendach współczesności ale przede wszystkim o samotności, bezradności i niedojrzałości, które nierzadko za nimi stoją.
 
Czas trwania spektaklu: 90 minut.
 

ŻEGNAMY ŚWIAT

Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
Zdjęcia: Darek Redos
Muzyka: Filip Grycmacher
Choreografia: Natalia Kielan
Kostiumy: Irma Tylor
Asystent Reżysera: Jakub Lebiedziński
Dźwięk: Ernest Grabowski
Organizacja produkcji: Joanna Młynarska
Grafika: Stefanią Miechera
Realizacja: Transmitujemy.pl

Obsada: Małgorzata Mikołajczak, Katarzyna Obidzińska, Maria Sobocińska, Filip Kosior,
Jan Marczewski, Piotr Piksa, Marcin Zbyszyński

Spędź z nami koniec świata! Jeśli nie masz planów na ostatni wieczór swojego życia, kup
bilet na nasz stream!

Zawsze najważniejsi byliście dla nas Wy, drodzy Widzowie. Dlatego w dniu końca świata, postanowiliśmy opuścić bliskich i wypełnić do końca swoje powołanie. Postaramy się udowodnić, że nasze życie ma sens. Zrobimy wszystko, by ostatnie chwile upłynęły nam wszystkim w radości i szczęściu. Spełnimy też swoje największe marzenie - umrzemy na scenie.

Damy z siebie wszystko! Zapytamy Was o zdanie, wciągniemy w fabułę i wspólnie, z przytupem, zakończymy nasze życie na Ziemi! Eksplorujcie z nami performatywny potencjał końca. Do zobaczenia i... żegnajcie.

Czas trwania spektaklu: 77 minut.

Bookmark and Share

archiwum