kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Sound of Metal

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: 
Sound of Metal (reż. Darius Marder)
sobota, 13 marca 2021, godz. 10.00
Kino Pod Baranami


13 marca zapraszamy na kolejny pokaz w ramach Spotkań Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem na ekranie rozgości się Riz Ahmed - odtwórca głównej roli w filmie Sound of Metal Dariusa Mardera. Ta poruszająca historia tracącego słuch perkusisty zabierze młodych kinomanów w niezwykłą podróż: od hałasu metalowych koncertów ku całkowitej ciszy. Film zostanie poprzedzony tradycyjną prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów tylko 12 zł!


Lutowe Spotkanie Młodych Amatorów Kina zdecydowanie zaostrzyło filmowe apetyty młodych widzów, wyraźnie spragnionych oglądania filmów na wielkim ekranie oraz swobodnej rozmowy w rówieśniczym gronie. W marcu, ich oczekiwaniom postara się sprostać Sound of Metal - dzieło Dariusa Mardera, w którego centrum znajduje się utalentowany perkusista Ruben, grany przez hipnotyzującego Riza Ahmeda.


Bohater filmu doznaje nieodwracalnej i postępującej utraty słuchu, która uniemożliwia mu dalszą karierę. Wspierany przez swoją dziewczynę Lu (przejmująca Olivia Cooke), stanie w obliczu ogromnego wyzwania: będzie musiał całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie.


Sound of Metal to film, w którym szczególną rolę gra dźwięk. To poruszająca podróż od przytłaczającego hałasu metalowych koncertów do ciszy, w jakiej powoli pogrąża się Ruben. Reżyser Darius Marder pomysłowo skraca dystans między widzem a głównym bohaterem. Sięga po wszelkie środki oddające sposób postrzegania świata przez tracącego słuch Rubena, dzięki czemu Sound of Metal to film skrajnie immersyjny, uniemożliwiający pozostanie obojętnym wobec opowiadanej na ekranie historii.
 

SMAK to dyskusyjny klub filmowy dla licealistów, będący inicjatywą uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.


Filmowi towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie, a pokaz zwieńczy wymiana zdań na temat obejrzanego filmu.


Pokaz odbędzie się zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W sali kinowej dostępnych będzie 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone będą punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


Bilety dla uczniów: 12 zł


O FILMIE:

SOUND OF METAL | SOUND OF METAL
(Darius Marder) US 2019, 120’


Nominacja do Złotych Globów 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed)
Satelity 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed), Najlepszy dźwięk

Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser Blue Valentine.

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legnie w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum