kpb

10 urodziny Aurora Films - przegląd filmów (MOJEeKINO.pl)

10 URODZINY AURORA FILMS
- przegląd filmów
26 lutego - 7 marca 2021
MOJEeKINO.PL


W dniach 26 lutego - 7 marca zapraszamy na specjalny PRZEGLĄD FILMÓW, odbywający się z okazji 10. urodzin Aurora Films - dystrybutora kina artystycznego. W programie znalazło się 30 tytułów, w tym aż 10 przedpremier. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni internetowej, na zrzeszającej polskie kina studyjne platformie MOJEeKINO.pl. Swoją wirtualną salę posiada tam także Kino Pod Baranami.


10 lat, 10 dni, 3 sekcje - w każdej 10 filmów, bilet za 10 PLN.


Dystrybutor kina artystycznego Aurora Films obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojego istnienia. Z tej okazji, już 26 lutego na platformie MOJEeKINO.pl rozpocznie się urodzinowy PRZEGLĄD FILMÓW, w ramach którego będzie można zobaczyć aż 30 tytułów, pogrupowanych w trzy sekcje tematyczne.


Pierwsza sekcja, nosząca nazwę (O)LŚNIENIA czyli SUBIEKTYWNY WYBÓR zawiera filmy wyselekcjonowane przez zespół Aurora Films. Zapadające w pamięć, chwytające za serce, a także bulwersujące i wzbudzające kontrowersje. Druga, TOP 10 czyli NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE FILMY, to zestaw największych przebojów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem polskiej widowni. Trzecia sekcja - zrzeszająca tytuły, które swoją oficjalną premierę mają jeszcze przed sobą - to PRZEDPREMIERY czyli TO CZEGO NIE BYŁO JESZCZE W KINACH.
 

W czasie przeglądu widzowie będą mogli odświeżyć sobie starsze filmy, takie jak: Pieta zmarłego niedawno koreańskiego reżysera Kim Ki-duka; pełna legend kina komedia Zamieszkajmy razem czy belgijskie Hasta la Vista! (największa sensacja europejskich kin w 2012 roku). W programie nie zabraknie także głośnych zdobywców prestiżowych nagród, m.in. wyróżnionego Złotym Niedźwiedziem dokumentu Fuocoammare. Ogień na morzu czy nagrodzonego Srebrnym Lwem w Wenecji izraelskiego dramatu Fokstrot. Szczególną uwagę warto zwrócić na prezentowane przedpremierowo nowości, m.in. szwajcarski komediodramat z Agnieszką Grochowską w roli głównej Moja cudowna Wanda, pokazywane na ubiegłorocznym Berlinale argentyńskie kino grozy Intruz oraz olśniewającą ekranizację powieści niemieckiego noblisty Hermana Hessego Narcyz i Złotousty.


W dniach 26 lutego - 7 marca na platformie MOJEeKINO.PL w trzech sekcjach pojawi się łącznie 30 tytułów. Widzowie będą mogli codziennie zobaczyć 3 filmy, z których każdy dostępny będzie przez 48 godzin.


Szczegółowy program: https://mojeekino.pl/show/aurora-10-lat

Bilety na każdy seans: 10 zł

Zachęcamy, aby - przy zakupie biletów na festiwalowe projekcje na platformie MOJEeKINO.pl - wybierać internetową salę Kina Pod Baranami.

Od marca przegląd ruszy w Polskę i wybrane filmy będzie można oglądać stacjonarnie w kinach.


ORGANIZATORZY:
Aurora Films
Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Bookmark and Share

archiwum