kpb

Wirtualne Spotkanie Młodych Amatorów Kina: Music (przedpremierowo!)

Wirtualne Spotkanie Młodych Amatorów Kina:
Music (reż. Sia)
- pokaz przedpremierowy
poniedziałek, 8 lutego 2021, godz. 20.00
www.e-kinopodbaranami.pl


W poniedziałek, 8 lutego zapraszamy na pierwsze w 2021 roku wirtualne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego licealistów. Za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl widzowie zobaczą (przedpremierowo!) wypełniony wspaniałymi brzmieniami film Music – nominowany do Złotych Globów, oryginalny artystyczny manifest, wyreżyserowany przez wokalistkę znaną pod pseudonimem Sia. Wspólny seans poprzedzi tradycyjna prelekcja, która, podobnie jak dyskusja po filmie, odbędzie się za pomocą platformy Zoom.


Music to wypełniona muzyką opowieść o sile miłości, przedstawiająca historię żyjącej z dala od rodziny Zu (Kate Hudson), która po śmierci babci zostaje niespodziewanie prawnym opiekunem tytułowej Music (Maddie Ziegler) – swojej nastoletniej przyrodniej siostry, która nie mówi ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu.


Music zaprasza widza do niezwykłego świata pełnego wspaniałych wrażeń dźwiękowych i wizualnych, włącznie z widowiskowymi sekwencjami tańca, do których choreografię przygotował Ryan Heffington, długoletni współpracownik Sii. Music zawiera dziesięć utworów stanowiących autorskie kompozycje artystki, stworzonych na potrzeby filmu i wykonanych przez niezwykłą obsadę. W jej skład, oprócz Kate Hudson i Maddie Ziegler, wchodzi także zdobywca Tony Award oraz Grammy – Leslie Odom Jr. (Hamilton).
 

Film Music jest nominowany do dwóch Złotych Globów w kategoriach: “Najlepszy film komediowy lub musical” oraz “Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu” (Kate Hudson).


Wirtualne Spotkanie Młodych Amatorów Kina wokół filmu Music rozpocznie się od prelekcji za pośrednictwem platformy Zoom. Po filmie widzowie ponownie spotkają się w ten sam sposób, by podzielić się ze sobą swoimi wrażeniami w czasie dyskusji


Bilety dla uczniów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)


O FILMIE:

MUSIC | MUSIC
(Sia) US 2021, 103’


Złote Globy 2021 - nominacje: najlepsza komedia lub musical, najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Kate Hudson)

Music opowiada o magii, którą można dostrzec, gdy ktoś, kto nie potrafi komunikować się za pomocą słów, spotyka ludzi, którzy potrafią słuchać sercem. Film rozpoczyna się w momencie, gdy żyjąca na własną rękę, z dala od rodziny Zu (Kate Hudson) po śmierci babci, zostaje niespodziewanie jedynym opiekunem Music (Maddie Ziegler), swojej nastoletniej przyrodniej siostry, która nie mówi ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Babcia w trosce o nią stworzyła harmonogram codziennych zajęć, aby, z pomocą przyjaciół z sąsiedztwa, wspierać wnuczkę w codziennym życiu.

Zu nie żywi do Music podobnych uczuć jak babcia, nie posiada też jej doświadczenia, nieustannie zmaga się ze swoimi nowymi obowiązkami w roli opiekuna. Burzliwemu, pierwszemu wspólnemu śniadaniu Music i Zu przysłuchuje się sąsiad Ebo (Leslie Odom Jr.), życzliwy i spokojny człowiek, który zaskakuje Zu nie tylko swoim współczuciem, ale także ogromną wyrozumiałością i zrozumieniem dla Music.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum