kpb

Tydzień Filmu Niemieckiego online

TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO online
22-29 stycznia 2021
MOJEeKINO.pl

 


Od 22 do 29 stycznia zapraszamy na kolejną edycję Tygodnia Filmu Niemieckiego - wyjątkowego przeglądu filmowego, poświęconego kinematografii naszego zachodniego sąsiada. Wydarzenie w całości odbędzie się w przestrzeni internetu, na zrzeszającej polskie kina studyjne platformie MOJEeKINO.pl. Swoją wirtualną salę posiada tam także Kino Pod Baranami.


Tegoroczny program Tygodnia Filmu Niemieckiego obejmuje różnorodne filmy, które w oryginalny sposób portretują palące problemy społeczne, stanowią odbicie osobistych doświadczeń twórców, a także są nietuzinkowymi przykładami rozliczeń z trudną, niemiecką historią.


W ramach przeglądu zaprezentowane zostaną m.in. dwa filmy z ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie: Undine Christiana Petzolda z nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem Paulą Beer i Berlin Alexanderplatz - imponująca, współczesna ekranizacja powieści Alfreda Döblina, zrealizowana przez pochodzącego z Afganistanu Burhana Qurbaniego. Po pozycję z klasyki literatury sięga także Christan Schwochow, adaptując powieść Sigfrieda Lenza. Akcja Lekcji niemieckiego rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, ale jednocześnie jest uniwersalną i ponadczasową opowieścią o sztuce, przyjaźni i uczciwości.


O problem względności czasu zahacza film niemiecko-japońskiej reżyserki Mariko Minoguchi Mój koniec. Twój początek. Losy filmowych bohaterów ukazane są w nim poprzez krótkie, pomieszane ze sobą wycinki czasowe, które dopiero na końcu układają się w zamkniętą historię. Niezwykłą opowieść snuje także turecki twórca Hüseyin Tabak, który w Gipsy Queen portretuje postać byłej mistrzyni boksu, walczącej o przetrwanie we współczesnym Hamburgu. Wielka polityka i jej tajemnice to z kolei temat filmu Kryptonim Curveball Johannesa Nabera, rekonstruującego kulisy poszukiwania broni biologicznej w Iraku. Ponadto, swój najnowszy film zaprezentuje Jan-Ole Gerster, twórca kultowego Oh, Boy!. Jego Lara to kameralna wiwisekcja trudnych relacji między matką a wkraczającym w dorosłość synem. Program przeglądu dopełni film dokumentalny Schlingensief – krzykiem przerwać milczenie, poświęcony zmarłemu 10 lat temu wybitnemu niemieckiemu artyście i reżyserowi teatralnemu, Christophowi Schlingensiefowi.


HARMONOGRAM PROJEKCJI online:

piątek, 22 stycznia
19.00
UNDINE | UNDINE
(Christian Petzold) DE/FR 2020, 90’


sobota, 23 stycznia
19.00
LEKCJA NIEMIECKIEGO | DEUTSCHSTUNDE
(Christian Schwochow) DE 2019, 125’


niedziela, 24 stycznia
19.00
BERLIN ALEXANDERPLATZ | BERLIN ALEXANDERPLATZ
(Burhan Qurbani) DE 2020, 183’


poniedziałek, 25 stycznia
19.00
MÓJ KONIEC. TWÓJ POCZĄTEK | MEIN ENDE. DEIN ANFANG
(Mariko Minoguchi) DE 2019, 110’


wtorek, 26 stycznia
19.00
GIPSY QUEEN | GIPSY QUEEN
(Hüseyin Tabak) DE 2029, 112’


środa, 27 stycznia
19.00
LARA | LARA
(Jan-Ole Gerste) DE 2019, 98’


czwartek, 28 stycznia
19.00
KRYPTONIM CURVEBALL | CURVEBALL
(Johannes Naber) DE 2020, 108’


piątek, 29 stycznia
19.00
SCHLINGENSIEF – KRZYKIEM PRZERWAĆ MILCZENIE
| SCHLINGENSIEF – IN DAS SCHWEIGEN HINEINSCHREIEN
(film dokumentalny)
(Bettina Böhler) DE 2020, 122’

 


Każdy film dostępny będzie przez 72 godziny od chwili swojej premiery online.

 
Organizatorzy wydarzenia planują zaprezentować wybrane filmy przeglądu w kinach, w najbliższym możliwym terminie po pokazach on-line.


BILETY na wirtualne seanse: 15 zł
KARNET na wszystkie filmy festiwalu: 80 zł
Sprzedaż biletów na www.mojeekino.pl.
Sprzedaż biletów na poszczególne filmy rozpoczyna się od daty i godziny premiery filmu zgodnie z harmonogramem projekcji. Zakup biletu możliwy jest następnie przez 72 godziny, a od momentu zakupu biletu widz ma 4 godziny na obejrzenie filmu.

Zachęcamy, aby - przy zakupie biletów na festiwalowe projekcje na platformie MOJEeKINO.pl
- wybierać internetową salę Kina Pod Baranami.

 

SPOT:

 

ORGANIZATORZY:
Dom Norymberski
Konsulat Generalny Niemiec
Goethe-Institut w Krakowie
Goethe-Institut w Warszawie
German Films  Service + Marketing GmbH

Bookmark and Share

archiwum