kpb

Dojrzałe Kino: Sound of Metal

środa, 17 marca 2021, godz. 11.00

17 marca zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Tym razem, na dużym ekranie zagości Sound of Metal – nagradzana opowieść o muzyku, który nagle traci słuch. Pokazowi filmu towarzyszyć będzie prelekcja i dyskusja, a całe spotkanie poprowadzi red. Maria Malatyńska.


Głównym bohaterem Sound of Metal jest Ruben (znakomity Riz Ahmed) – utalentowany perkusista, który pewnego dnia otrzymuje diagnozę brzmiącą jak wyrok. Ruben doznaje nieodwracalnej i postępującej utraty słuchu, która uniemożliwia mu dalszą karierę. Młody mężczyzna staje w obliczu sytuacji, która całkowicie zmieni jego życie.


Reżyser filmu, Darius Marder, zmniejsza dystans między widzem a głównym bohaterem,  sięgając po rozmaite środki, aby oddać sposób postrzegania świata przez tracącego słuch Rubena. Dzięki temu Sound of Metal to film skrajnie immersyjny i wobec opowiadanej na ekranie historii nie można pozostać obojętnym.


Gospodynią spotkania będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 50% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.


BILETY dla seniorów: 16 zł


O FILMIE:

SOUND OF METAL | SOUND OF METAL
(Darius Marder) US 2019, 120’

 

Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Riz Ahmed), Najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Raci), Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy montaż, Najlepsza muzyka filmowa, Najlepszy dźwięk
Nominacja do Złotych Globów 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed)
Satelity 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed), Najlepszy dźwięk


Jeden z najbardziej fascynujących filmów tego roku. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser Blue Valentine.


Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legnie w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

 


ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum