kpb

Śniegu już nigdy nie będzie - pokazy w Kinie Pod Baranami

Śniegu już nigdy nie będzie (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert)
- pokazy w Kinie Pod Baranami
30 października - 5 listopada 2020
Kino Pod Baranami

 

Codziennie, od 30 października do 5 listopada zapraszamy na pokazy najnowszego, wyróżnionego na festiwalu w Wenecji filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta - Śniegu już nigdy nie będzie.

 

Pracowity Ukrainiec, Żenia zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. W rolę główną wcielił się znakomity Alec Utgoff, któremu partnerują m.in. Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura i Łukasz Simlat.

 

Długo wyczekiwany, najnowszy film zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię filmu Body/Ciało został doceniony na festiwalu w Wenecji przez jury Nagrody Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior, klubowy)

 

O FILMIE:

ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE | ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE
(Małgorzata Szumowska) PL 2020, 113'

MFF w Wenecji 2020: Nagroda Specjalna - Nagroda Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy - wyróżnienie specjalne - Małgorzata Szumowska, Michał Englert
MFF w Wenecji 2020: Udział w konkursie głównym - Małgorzata Szumowska, Michał Englert


Żenia, pracowity Ukrainiec, zarabia na życie jako masażysta oferujący wizyty domowe mieszkańcom strzeżonego podwarszawskiego osiedla. Jego klienci, aspirujący przedstawiciele klasy średniej, mają jednak wiele niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych. Żenia jest wtajemniczony we wszystkie ich problemy, zmartwienia i sekrety; chcąc nie chcąc staje się dla nich kimś w rodzaju guru. Głęboko ugruntowana duchowość Żeni, jego domniemane uzdrawiające moce oraz szerokie ramiona sprawiają, że staje się on przedmiotem pożądania dla zagubionych dusz.

 

ZWIASTUN z angielskimi napisami:

Bookmark and Share

archiwum