kpb

Premiera psychologiczna online: Małe szczęścia

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA ONLINE:
Małe szczęścia (reż. Daniel Cohen)
- pokaz filmu w E-Kinie Pod Baranami i dyskusja online

środa, 23 września 2020, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl

 


23 września zapraszamy na wirtualne spotkanie w ramach cyklu Premier psychologicznych: pokazów filmowych, prowokujących do dyskusji na temat kondycji psychicznej człowieka. Pokaz online na e-kinopodbaranami.pl.
W programie ujmujący francuski komediodramat z zazdrością w tle: Małe szczęścia Daniela Cohena. Po wirtualnym seansie - dyskusja online.

 
W filmie Daniela Cohena pierwsze skrzypce gra niepozorna pracownica centrum handlowego (w tej roli znana z Artysty Bérénice Bejo), która spisuje swoje trafne obserwacje na temat rzeczywistości, a następnie wydaje je w formie książki. Z dnia na dzień osiąga spektakularny sukces, z którym nie potrafią sobie poradzić jej najbliżsi przyjaciele, na czele z konserwatywnym mężem (Vincent Cassel).

 
Małe szczęścia to ocierający się o farsę portret złożonych międzyludzkich relacji, w którym przyjaźń przeplata się z zazdrością, a sukces może zaowocować konfliktami. Reżyser zderza ze sobą skrajnie różnych bohaterów, których słowne utarczki znakomicie oddają błyskotliwe dialogi.

 
Film Małe szczęścia będzie można zobaczyć za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl, a po seansie na dyskusję online zaproszą - tradycyjnie - absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

 
Premiery psychologiczne już wkrótce powrócą do sal Kina Pod Baranami!
 
 
PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.
 
 
O PROWADZĄCYCH:
 
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.
 

BILETY: 15 zł
Film dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl
★ dostęp (bilet: 15 zł) można wykupić wcześniej na e-kinopodbaranami.pl 
★ sprzedaż biletów zakończy się w środę, 23 września, o 20.15
★ film odblokuje się w środę, 23 września, o 20.00
★ film należy zakończyć oglądać przed 23.00 - wtedy zniknie z platformy
★ wspólną domową projekcję rozpoczynamy o 20.00, a o 21.45 start dyskusji online.


Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.
 
 
O FILMIE:
 
MAŁE SZCZĘŚCIA
| LE BONHEUR DES UNS...
(Daniel Cohen) FR 2020, 100’


 
Rewelacyjny komediodramat Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadający historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. W rolach głównych: Bérénice Bejo (Artysta), Vincent Cassel (Czarny łabędź), Florence Foresti (Barbecue) i Francois Damiens (La Famille Belier).
 
Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (w tej roli niezrównana Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (François Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.
 
Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum